Prípravy na otvárací ceremoniál projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013 zatienilo podozrenie z klientelizmu

Martina Bodnárová, moderátorka: “Britský Jamiroquai vystúpi na otváracom ceremoniále projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Organizátorovi koncertu, agentúry Best Services pôjde bez súťaže z rozpočtu  250 000 eur. Riaditeľ projektu podozrenie z klientelizmu odmieta. Viac povie Boris Urabančík.”

Boris Urbančík, redaktor: “Do Košíc príde počas otváracieho ceremoniálu, ktorý sa začne 19. januára, aj britská formácia Jamiroquai. Organizátor koncertu, firma Best Services, dostala na koncert od neziskovej organizácie Košice 2013 250 000 eur bez súťaže. Zaujímavé na tom je, že konateľom tejto firmy bol do apríla 2011 Ľudovít Demjan, ktorý je teraz v dozornej rade neziskovej organizácie Košice 2013. Riaditeľ projektu Ján Sudzina podozrenia z klientelizmu odmieta.”

Ján Sudzina, riaditeľ projektu  Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013: “Išli sme po obsahu a nie po tom, aké je zázemie v týchto firmách. Nakoniec to, že sme zvolili dobre, je aj to, že tie lístky sa predávajú tak ako sa predávajú a má to veľký ohlas všade kde povieme že príde kapela Jamiroquai.”

Boris Urbančík, redaktor: “Najväčšie investičné akcie projektu, rekonštrukcia kasární Kulturpark a plavárne Kunsthalle, budú meškať. Ani toto nie je podľa Jána Sudzinu problém.”

Ján Sudzina, riaditeľ projektu  Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013: “Z môjho pohľadu ja dôležité, aby tieto investičné akcie v Košiciach boli a aby boli dokončené v takej kvalite, ako my potrebujeme a požadujeme. Pre mňa je dôležité, že tieto inštitúcie tu budú dlhý čas po roku 2013.”

Boris Urbančík, redaktor: “Otvárací ceremoniál sa začína v januári.”

Vladimír Beskyd, umelecký riaditeľ Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013: “Otvárací ceremoniál sme pojali ako taký veľký multižánrový 2-dňový festival 19. a 20. januára, to znamená v sobotu, v nedeľu. Je to koniec-koncov dohodnuté aj s partnerským mestom Marseille Provance, kedy otvárajú 13. januára a tá hlavná myšlienka je istý bod obra, to je taká istá štartovacia platforma, štartovacia rampa do budúcnosti, troška s takou víziou.”

Boris Urbančík, redaktor: “Košičania, ale i návštevníci mesta, sa môžu už od 14. decembra tešiť na týždenný zahrievací festival pod názvom D end Koniec, ktorý je multizánrovou prehliadkou umenia s tematikou o konci sveta.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>