Rozohriatím pred štartom EHMK bude týždeň Warm-up

(korzar.sme.sk; 14/12/2012; tasr ; Zaradenie: Spravodajstvo – kosice)

Prípravou na rok 2013, počas ktorého sa Košice stanú Európskym hlavným mestom kultúry, bude v metropole východného Slovenska séria podujatí pod názvom Warm-up. Od piatku 14. decembra do piatku 21. decembra ponúkne na rôznych miestach Košíc multižánrové akcie.

KOŠICE. “Bude to hudobno-tanečno-vizuálna smršť, v ktorej sa hráme so sloganom Koniec sveta nebude,”uviedol umelecký riaditeľ projektu EHMK Vladimír Beskid.

Dodal, že z programu sa vyberie každá veková i záujmová skupina. Jednotlivé dni budú na seba nadväzovať, pričom bude zastúpená väčšina žánrov folklór, rock, divadlo, literatúra, výtvarné umenie a alternatívne formy.

Centrom diania bude Hlavná ulica, no program sa bude konať aj v múzeu Vojtecha Löfflera, kine Mladosť ale i centrách komunitného umenia, ktoré sa vytvorili v rámci investičných projektov Spots.

“V rámci programu sa uskutočnia aj prednášky s tematikou o konci sveta v kontexte literatúry, vedy, umenia i ekonomiky, budú sa premietať rovnako filmy s katastrofickou tematikou,” dodal Beskid.

Na Hlavnej ulici bude ako súčasť výtvarného objektu inštalované aj odpočítavacie zariadenie “konca sveta”, resp. štartu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013.

Vyvrcholením série Warm-up bude vystúpenie českej skupiny Monkey Business v piatok 21. decembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>