Exkluzívna koncertná rozlúčka s kultúrnym rokom

 

Honor Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 priniesol Košiciam výnimočný rok. Metropola východného Slovenska sa s týmto prestížnym titulom oficiálne rozlúči 13. decembra. Vrcholom záverečného ceremoniálu bude exkluzívny koncert kanadskej štvorice The Tenors, ktorí zaspievajú v STEEL Aréne.

 

Victor Micallef, Clifton Murray, Remigio Pereira a Fraser Walters sú v súčasnosti uznávanými speváckymi osobnosťami, o čom svedčí fakt, že spolupracovali s takými legendami ako napríklad Paul McCartney, Celine Dion, Andrea Bocelli. David Foster, Sheryl Crow i s teenegerskom hviezdou Justinom Bieberom, boli hosťami  v show Oprah Winfreyovej, otvárali olympiádu vo Vancouveri 2010, spievali politickým špičkám Barackovi Obamovi, Billovi Clintonovi či Tonymu Blairovi. Len nedávno ocenila ich umenie po koncerte v Buckinghamskom paláci aj britská kráľovná Alžbeta II.

 

„The Tenors začínajú 23. novembra Vianočné turné v Kanade, kde sa predstavia, okrem iného v Montreale, Vancouveri, Toronte, či Ottawe a o to väčšia česť pre nás je, že iba kvôli koncertu v Košiciach priletia do Európy, aby prvýkrát vystúpili na Slovensku v Košiciach,“ pripomenul Ľuboš Virág z agentúry Bonus Vision.

 

Každý zo štvorice spevákov má za sebou úspešnú sólovú kariéru a disponuje nielen výborným hlasom, ale ovláda aj rôzne vokálne štýly, čo im umožňuje ponúknuť poslucháčom vzrušujúcu zmes klasickej hudby aj moderného popu určenú pre divákov všetkých vekových kategórii. V Košiciach ich bude sprevádzať Štátna filharmónia Košice v sprievode Kodalyho zboru z maďarského Debrecínu a detským zborom Opery Štátneho divadla Košice pod vedením dirigenta Igora Dohoviča.

 

Na celom procese, do ktorého vstupujú umelecké telesá z rôznych štátov, je nádherné sledovať, ako sa program zdokonaľuje a vzniká pre poslucháčov mimoriadne atraktívne a emóciami nabité hudobné médium. Spojenie toľkých špičkových súborov na jednom pódiu nie je z dôvodu zložitosti skúšania a ich zladenia vôbec tradičné. Práve preto sú podobné koncerty v celom svete mimoriadnym zážitkom,“ vysvetľoval dirigent Igor Dohovič.

 

Orchester Štátnej filharmónie si za posledné roky získal vystupovaním so svetovými umeleckými celebritami ako  P. Domingo, J. Carreras, či E. Gruberová výborné meno, preto I. Dohovič považuje koncert s The Tenors za potvrdenie kvalít a ďalší významný medzník v histórii košickej filharmónie.

 

„Zážitok, ktorý od koncertu s kanadskými tenormi očakávam, sa slovami dá opísať veľmi ťažko, to musíte, jednoducho, zažiť. Určite to bude večer, ktorý bude vrcholom koncertného života v Košiciach v roku 2013. Môžem za všetkých sľúbiť, že divákov unesieme z každodennej reality a vytvoríme ilúziu rozprávkovej planéty, nabitej iba peknými pocitmi a silnou energiou. Som si istý, že všetci zo STEEL Arény odídu s jemným úsmevom na perách a slovkom – Ďakujeme!“ dodal I. Dohovič.

 

Viac informácií nájdete na www.bonusvision.sk, lístky sú dostupné v sieti www.ticketportal.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>