Ako hlboko ešte musíme klesnúť?

(bratislavskenoviny.sk; 20/03/2013; redakcia ; Zaradenie: bratislavskenoviny.sk)

Veľmi rad by som písal o pozitívnych veciach, ale to čo som dnes opäť videl priamo v centre mesta pri Hoteli Kyjev, to ma šokovalo. Toľko špiny, hnusu, rozbitých ciest som ešte nikde nevidel. To je len jeden príklad.

Choďte na hlavnú stanicu, autobusovú stanicu, Šafárikovo námestie, Miletičku, Trnavské mýto, podchod pod Staromestskou, priestor pod Mostom SNP a iné. Kam mám zobrať návštevu? Však by som sa od hanby prepadol pod zem.

Precestoval som toho dosť, v októbri som bol v Barcelone, Lisabone, v Casablance, kde som bol šokovaný špinou, smradom a biedou. V ničom za Casablancou nezaostávame. V čom sme ešte horší, tak to je stav komunikácii, tam som sa vôbec s rozbitými cestami nestretol, ako u nás. Vyhovárať sa na iné podnebie neobstojí. Pár kilometrov na západ, kde majú rovnaké podnebie, také niečo neexistuje. Dokedy to bude trvať, ako hlboko ešte musíme klesnúť?

Som rodený Bratislavčan, veľký patriot, ale všetko má svoje hranice. Chyba je podľa mňa jednoducho v ľuďoch, ktorí o nás a našom meste rozhodujú. Totiž to nie sú Bratislavčania a tým pádom nemajú k tomuto mestu žiadny vzťah. Všetci len Bratislavu cicajú a nič do nej neinvestujú.

Ani vláda nemá záujem, aby Bratislava bola vstupnou branou Slovenska – “že vraj krásavica na Dunaji”. Zaujímavé, že na Košice ako hlavné mesto kultúry sa peniaze našli, na Bratislavu nie.

Dennodenne len počúvam hovorcu Andrassyho, že na nič nemáme peniaze. Tak potom načo máme magistrát? Dostanem ako platca daní a občan tohto mesta nejakú nadej do budúcnosti?

Robert Földeš, Bratislava

LIST ČITATELA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>