Akrobatická tanečná show na švédsky spôsob

prevziať (1)Bonbónikom festivalu Dni nového tanca/New Dance Days v Kasárňach/Kulturparku bude predstavenie švédskej skupiny Jus de la Vie s Youwilldieandu2.

Medzi najvzácnejších hostí bude patriť švédska tanečnica, choreografka, zakladateľka a umelecká riaditeľka skupiny Jus de la Vie –  Charlotte Ofverholm. V roku 1995 založila tanečné divadlo v Štokholme. Odvtedy tanečníci vytvorili viac než 25 inscenácii, ktoré medzi divákmi takmer v celom svete zožali úspech.

Youwilldieandu2 vytvára súbor fyzického tanečného divadla s hĺbkou irónie, brutality a humoru. Predstavenie s témou smrti umocňuje hudba sprevádzaná projekciou, ktorá prenesie diváka ďaleko od jeho divadelného sedadla. Tanečníci zapoja do hry aj ľudí priamo z publika. Nevšednou súčasťou tanca bude aj rozhovor o živote a smrti. Inscenáciu oživia prvky akrobacie, spevu, gymnastiky i herectva. Dokonca aj one-man show s tragikomikou.

Tanečná skupina je zaujímavá najmä svojou expresivitou a zvláštnosťou pohybu. Robí vlastne akrobatické divadlo, pohybuje sa vo výškach a rôzne využíva priestor, ktorý prepája s obsahom a textom. Youwilldieandu2  mal v máji premiéru na Divadelnej flóre v Olomouci v Čechách. Charlotte Ofverholm sa českým divákom predstavila už predtým. Všetky jej diela sú nabité energiou, temperamentom, farebnosťou a na druhej strane švédskou nostalgiou. V Kasárňach/Kulturparku ich uvidíte už 24. októbra o 20:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>