Billy Barman vydajú album Modrý jazyk ešte tento rok

(webnoviny.sk; 14/11/2013; SITA ; Zaradenie: Webnoviny.sk)

Formácia novinku pokrstí v Bratislave aj v Košiciach.

 

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská kapela Billy Barman vydá očakávaný album Modrý jazyk ešte v tomto roku. Novinku pokrstia 26. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC) a 29. novembra v košickom klube Kasárne/Kulturpark.

 

“Ubezpečujem všetkých fanúšikov, že vydanie aj obidva krsty albumov sa uskutočnia podľa plánu. Skupina Billy Barman vystúpi na oboch ohlásených koncertoch aj na špeciálnej predpremiére krstov 16. novembra v púchovskom Queen´s Pube,” vyhlásil manažér kapely Miloš Oríšek.

 

Kto album pokrstí, skupina zatiaľ neprezradila. Na bratislavský koncert však pre fanúšikov a fanúšičky údajne pripravuje prekvapenie.

 

Formácia zoskupená okolo Juraja Podmanického a Jozefa Vrábela v pondelok predstavila aj nový singel s názvom Traja.

 

Billy Barman majú na konte zatiaľ len debut Noční jazdci (2010). Nahrávka, ktorá obsahuje skladby ako Na laze Oremovom, Cigánska alebo Introvert, im vyniesla Radio_Head Award v kategórii Album roka – poslucháčska cena.

 

Rok predtým získali toto ocenenie v kategóriách Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela roka a tento rok získali sošku v kategórii Singel roka za skladbu Strmá voda. Kapela sa už predstavila aj na festivaloch Pohoda, Colours of Ostrava, Grape alebo Žákovic Open.

 

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a z archívu agentúry SITA.

 

Video: Billy Barman – Traja

 

Popis foto: Vystúpenie skupiny Billy Barman., SITA/Jozef Jakubčo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>