Čaká nás grandiózny cieľ Cesty do neznáma

1381522_10201051451584496_1954081099_nFestival Cesta do neznáma, venovaný najmä ľudom na okraji spoločnosti, dnes vyvrcholí kontroverznou výstavou aj výnimočným predstavením, ktoré je výsledkom medzinárodnej divadelnej koprodukcie.

Odysseia je multimediálnou výstavou francúzskeho fotografa Antoina d´Agatu, ktorý sústredil svoju prácu na pozorovanie emigrantov, utekajúcich do Európskej únie. Prostredníctvom textov, fotografií a videí zachytáva ich zložitý nespravodlivý osud a strastiplnú cestu, aby dal každému z nich rozmer osobného Odysea. Okrem týchto príbehov a širokej škály emócií, zachytenej cez portréty emigrantov, vám Odysseia nevinným hlasom dieťaťa ponúkne aj nekompromisný pohľad na situáciu, ktorá je tŕňom v oku mnohým ľuďom a odohráva sa na košickom sídlisku Lunik IX.

Výstava je spoločným projektom oboch európskych hlavných miest kultúry 2013 a už zožala veľký úspech v novootvorenom Múzeu stredomorských a európskych civilizácií (MUCEM). Vernisáž v Kasárňach/Kulturparku sa začne o 18:00.

Predstavenie EQUINOXE malo takisto tohto roku svoju premiéru v rámci programu Marseille – Provence 2013. Okrem iného na ňom dva roky pracovali aj Karol Beffa, ktorý tento rok získal titul Najlepšieho francúzskeho skladateľa či umelecký riaditeľ organizácie Euroculture Laurent Festas, ktorý sa ujal jeho réžie. Ide o multidisciplinárne medzinárodné predstavenie, ktoré experimentuje s hranicami zaužívaných, u nás málo prekračovaných foriem, ako je klasický a súčasný tanec, opera, súčasná vážna hudba, divadlo, video art a animácie. Ako námet projektu poslúžili Kafkove romány “Amerika” a “Zámok” a rovnako tak aj príbehy ilegálnych imigrantov odchádzajúcich dnes z Mexika do USA.

Equinoxe, ktoré je výsledkom divadelnej koprodukcie Francúzska, Mexika, Slovenska a Maďarska, sa začne dnes o 20:00 v Kasárňach/Kulturparku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>