České aerolínie začali prevádzku dvoch nových liniek na Slovensku

České aerolínie dnes ráno vypravili prvý let na pravidelnej linke z Prahy do Bratislavy. Súčasne začali prevádzku na linke, ktorá spojí najväčšie metropoly – Košice a Bratislavu. Spoločnosť tak obnovuje najstaršiu československú linku Praha – Bratislava – Košice a späť, ktorá bola otvorená 12. mája 1924. V súvislosti so zahájením letov na Slovensku spúšťajú  České aerolínie v Bratislave nové služby odbavenia cez webové stránky a mobilné telefóny i nové možnosti úhrady leteniek.

Ilustračný záber, foto: Rado Mlynek

Ilustračný záber, foto: Rado Mlynek

Prepojením nových regiónov chcú České aerolínie zaistiť zvýšenie aktivity pre domácich a zahraničných investorov. Obnovenie trasy nastáva v roku, kedy sa oslavuje 90. výročie historického leteckého spojenia. V letnej sezóne 2014 České aerolínie navýšia počet spiatočných letov medzi Prahou a Bratislavou na dva denne, počas víkendu bude k dispozícii spoj v nedeľu večer. Prestup v Prahe je momentálne omnoho jednoduchší, na spojoch v rámci schenghenského priestoru zaberie maximálne 30 minút.

Pre všetkých cestujúcich sú k dispozícii online služby na stránkach www.czechairlines.sk a www.csa.cz, lístky sa dajú rezervovať i prostredníctvom mobilných telefónov. Odbavovacie náležitosti na spoj Českých aerolínií môže cestujúci absolvovať už 30 hodín pred odletom. Pri online odbavení si môže pasažier vybrať miesto na sedenie, elektronická rezervácia sa uzatvára hodinu pred odletom.

Let medzi Prahou a Bratislavou bude trvať 60 minút, medzi BA a KE 50 minút. Na nových letoch budú aerolinky poskytovať bezplatné občerstvenie. K dispozícii bude aj denná tlač.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>