Chasidské piesne zaznejú v Košiciach a v Prešove

foto: Dávid Doroš

foto: Dávid Doroš

Mojše band interpretuje najmä staré židovské piesne zo Slovenska. „Mojši“ bolo pôvodné pomenovanie pre klezmerových hudobníkov,  žijúcich na Slovensku. Tí sa kvôli obžive venovali aj interpretácii slovenskej hudby. V mnohých lokalitách Slovenska tak došlo ku krásnej symbióze štýlovo rozdielnych prvkov v jeden špecifický hudobný celok. Hráči Mojše Bandu tradičnú hudbu obohacujú o vlastné podnety z oblasti šansónu, world music a jazzu. Mojše Band hosťoval na festivaloch Pohoda, Mazal tov!, Festivale židovskej kultúry v Krakove, Scénickej žatve, Hanácké Jeruzalém, Týždni židovskej kultúry v Holešove a ďalších. V roku 2012 kapela nahrala v experimentálnom štúdiu Hudobnej akadémie v Krakove dva profilové albumy – Židovské piesne zo Slovenska a Shabath Songs Jam.

Koncert 14. novembra v košickej synagóge na Puškinovej ulici je súčasťou 24. ročníka mestského Festivalu sakrálneho umenia. V Prešove sa koncert uskutoční v piatok 15. novembra v Evanjelickom kolégiu. Oba koncerty sa začú o 19.00 hodine.

Mojse Band_Jewish Faith_pozvanka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>