Čítanie v objatí kasárenských stromov

Letnú čitáreň v Kasárňach/Kulturparku odštartovali nové formy poézie. Každú stredu je počas Leta v parku pripravený zaujímavý literárny večer. Čakajú na vás tiež knihy pod korunami stromov.

2013_8_7_Literatura_T_Bachura_02

Na večernej projekcii New Poetry forms sa návštevníci dozvedeli niečo viac o vizuálnej poézii, ktorá je istým spôsobom spätá s výtvarným umením. O postupoch vizuálnych poetov rozprával Richard Kitta, básnik, textár a šéfredaktor umeleckého časopisu Enter. „Na prvý pohľad nenápadný, ale výrazný prúd, ktorý nevznikol včera, ale vyvíja sa už dlhé roky,“ poznamenal. Nové formy poézie už nepotrebujú papier. Využívajú sa digitálne médiá.

Počas literárnych čítačiek sú v kasárenskom parku prezentované aj knihy, ktoré podporilo  EHMK – Košice 2013. Desiatky titulov čakajú na vaše otvorenie. Môžete si ich požičať, ale aj kúpiť na burze.

Ak si vyberie niektorú z kníh, opätuje vám to láskou, ktorú nájdete v jej vnútri. Nezradí vás, ale nechá čítať až do konca príbehu. Obohatí vás, a to, čo vám dá, vám už nikdy nevezme. Zostane vo vás vo forme poznania.

Počas slnečného počasia vás pri čítaní objíme tieň gaštanov a nohy v tráve vám letmo pohladí zem. S knihou v ruke a pod korunami mohutných stromov nájdete v kasárenskom parku oázu pokoja i únik od reálneho sveta.

Letná čitáreň je otvorená od stredy do nedele v čase od 15:00 do 20:00.

Nasledujúcu stredu sa predstaví „Poetic Elektric“ a na poslednom večeri budete môcť diskutovať o vašich knihách s literárnymi kritičkami.

text: Veronika Cholewová

foto: Tomáš Bachura

2013_8_7_Literatura_T_Bachura_01

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>