Darcovia krvi a zaľúbenci budú mať na Valentína vstup do ZOO zdarma

Košická ZOO pripravila pre svojich návštevníkov milé valentínske prekvapenie. 14. februára budú mať darcovia krvi a zaľúbenci vstup zdarma a budú si môcť zasúťažiť o zaujímavé odmeny.

tulene zoo

Bezplatným vstupným pre darcov krvi chce ZOO upozorniť na blížiacu sa Valentínsku kvapku krvi.  Zaľúbenci si v tento deň budú môcť zasúťažiť a odniesť si domov napríklad aj Valentínsky certifikát lásky.

ZOO nezaháľa ani počas jarných prázdnin (16.2. – 22.2.), kedy ponúkne množstvo prezentácií, besied, súťaží a hier s témou Zvieratká v zime. Niektoré z nich, najmä pôvodom africké druhy, sú momentálne v chovateľskom zázemí, no oku návštevníka je  prístupný svet rýb, jašterov a plazov v exotáriu a miniviváriu. Milovníci kopytníkov môžu vo výbehoch obdivovať kone, poníky, ťavy, lamy, lesnú zver, jaky, uhorský dobytok, zubry, vlky, tigra, ale napríklad aj levice. Hoci ich domovinou je savana, aklimatizovali sa a sneh sa im páči. A viete, že tulene sivé by ste inde na Slovensku márne hľadali? V Košiciach sa im mimoriadne darí. Bohatá zásoba tuku na tele a dobrý apetít  sú svedectvom toho, že chladné dni a mráz milujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>