Dni českej kultúry Košice 2013 otvorila výstava

http://fotokluby.cz/2013/09/pavel-brunclik-cesi-portrait-gallery-kosice/

http://fotokluby.cz/2013/09/pavel-brunclik-cesi-portrait-gallery-kosice/

Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny poskytol projektu Dni českej kultúry Košice 2013 dotáciu vo výške 29 000 eur z dotačného programu Kultúra národnostných menšín.  V rámci tejto dotácie podporil tiež výstavu  Pavla Brunclíka:  ČEŠI PORTRAIT GALLERY.  Jej vernisáž je dnes – 2.10.2013 o 16.30 v košickej  FotoGalérii NOVA.

Program 20. Ročníka, jediného festivalu českej kultúry na Slovensku, ktorý sa začal v utorok,  1.10.2013,  vychádza z bohatej  ponuky súčasnej kvalitnej českej kultúry.   Práve v októbri, ktorý je Mesiacom česko–slovenského priateľstva,  budú v Košiciach a niekoľkých ďalších mestách východného Slovenska (Stará Ľubovňa, Kežmarok, Michalovce, Prešov, Rožňava a Trebišov)  koncerty, výstavy, literárne programy pre deti i dospelých, folklórny koncert, premietanie českých filmov, divadelné a multimediálne predstavenia. Pri príprave a realizácii festivalu jeho organizátori – občianske združenie Český spolok v Košiciach –  spolupracovali  s Českým centrom v Bratislave, Mestom Košice a s jednotlivými kultúrnymi a vzdelávacími inštitúciami mesta a regiónu.

Festival potrvá do 15. novembra 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>