Dni mesta Košice

(Rádio Regina, 12:00; Žurnál Rádia Regina; 17/04/2013;  Marián Kukelka; Zaradenie: z domova)

Marián Kukelka, redaktor RTVS: “Začiatkom mája uplynie 644 rokov od dňa, keď Ľudovít Veľký udelil Košiciam prvú európsku mestskú erbovú listinu. Mesto si túto historickú udalosť každoročne pripomína oslavami Dní mesta, ktoré sa tento rok budú konať od 30. apríla do  8. mája. Určené sú pre širokú verejnosť a rozšíria zoznam podujatí Európskeho hlavného mesta kultúry 2013.”

 

Richard Raši, primátor Košíc: “Dni mesta Košice budú mať tie svoje tradičné podujatia, stavanie mája, tancovanie ľudovej hudby aj výukou priamo na Hlavnej ulici, budú to Deň mesta Košice s oceňovaním, s vypravením vínneho deputátu. Bude to Deň Petrohradu, ktoré sú úplná novinka, budú Rytierske slávnosti a vyvrcholí to celé Košickými Benátkami. Očakávame rekordný počet ľudí.”

 

Marián Kukelka, redaktor RTVS: “Tohtoročné Dni mesta Košíc budú stáť 56 000 eur a ich atmosféra sa z centra mesta prenesie aj do jeho okrajových častí.”

 

Andrea Horváthová, vedúca referátu kultúry Magistrátu mesta Košice: “Vychádzame z toho centra mesta do mestských častí, ako je napríklad Anička, kde sa budú konať Rytierske slávnosti a Košické Benátky, ale Alpinka, kde už tradične otvoríme sezónu detskej železnice a toho roku napríklad aj Terasa, kde prvýkrát urobíme koncert mesta na klzišti magistrátu.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>