Ekotopfilm Tour 2013 zavítal do Košíc

Filmový festival Ekotopfilm 2013 si to nameroval na východ! Pre Košičanov pripravil skvelý program v podobe fantastických víťazných dokumentárnych a prírodopisných filmov, atraktívneho sprievodného programu a akcií pre deti a mládež. Nájdete nás v dňoch 20. 11. – 21. 11. v obchodnom centre OC Galéria Košice na 3. poschodí v Ster Century Cinemas.

foto-little_land

Ekotopfilm už tradične prichádza do Košíc – Európskeho hlavného mesta kultúry – aby potešil návštevníkov vybranými víťaznými filmami aktuálneho ročníka. Medzi ne patrí napríklad film Malá zem, ktorý tento rok získal ocenenie primátora mesta Košice. „Od začiatku gréckej krízy sa čoraz viac mladých nezamestnaných Aténčanov sťahuje na vidiek v nádeji, že zmenia svoje životy k lepšiemu. Film nasleduje 35-ročného Theodorisa a jeho rozhodnutie usadiť sa na gréckom ostrove Ikaria. Tu ľudia nežijú len lepší život, ale dožívajú sa aj dlhovekosti. Režisér Nikos Dayandas sa vybral hľadať tajomstvo Ikariancov a zistil, že radikálne odlišný spôsob života sa stáva čoraz dôležitejším východiskom v pohnutých časoch ekonomickej a spoločenskej krízy.

Aj náš známy režisér, kameraman a minuloročný víťaz prestížnej ceny Honour of Ekotopfilm Pavol Barabáš je naďalej verný Ekotopfilmu, a tak si môžete prísť pozrieť aj jeho zaujímavý film s názvom Hľadači tieňa. „Aby sme pochopili tajomstvá Zeme, musíme preniknúť do jej vnútra. Spustiť sa do hĺbky za jaskyniarmi, ktorí rozširujú hranice nášho poznania. Hľadači tieňa je príbeh o intuícií, ktorá slabinami tatranského končiara objavuje nekonečný labyrint podzemia presahujúci naše chápanie. Vďaka ojedinelým autentickým záberom, ktoré vznikali priamo pri objavovaní nových gigantických priestorov, prenikneme do hĺbky jaskyniarskej duše a pochopíme zmysel hľadania nepoznaného,” vysvetlil Pavol Barabáš.

foto-little_land_6

Neoddeliteľnou súčasťou Ekotopfilmu je doobedný Junior festival venovaný žiakom a študentom základných a stredných škôl. Už dnes je prihlásených na košické projekcie viac ako 1200 detí, čo svedčí o tom, že práca s deťmi a mládežou v oblasti environmentálnej, etickej, morálnej, humánnej a kultúrnej výchovy má naozaj zmysel. V Košiciach pokračujeme aj so sprievodným programom v podobe zaujímavého projektu Živé knižnice (viac informácii tu: http://www.iuventa.sk/sk/Projekty/Ludske-prava/Ziva-kniznica.alej).

Deti si budú môcť zmerať svoje sily aj v separovaní odpadu, budú súťažiť v hádzaní kockou a posúvaní plastového odpadu do cieľa a skladať puzzle znázorňujúce odpady z obalov (plast, sklo, papier, kov).

Návštevníci, ktorí majú doma použitý olej a nevedia, čo s ním, môžu ho priniesť na Ekotopfilm v rámci projektu „Aj kvapka oleja sa ráta“. Za každý liter použitého oleja dostanú odmenu vo forme 4GB USB kľúča.

foto-hladaci-tiena-barabas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>