Fest dupľa v Michalovciach hľadá dvojníkov známych ľudí

(pluska.sk; 19/03/2013; TASR ; Zaradenie: Regióny)

Michalovský Double fest bude už v auguste a organizátori chcú vytvoriť aj súťaž dvojníkov. Prihlásiť sa môžete už teraz.

Unikátny zábavný festival s názvom Fest dupľa – Double fest, sa chystá zorganizovať na svojej pôde mesto Michalovce v auguste tohto roka. Už v tomto období začína hľadať pre jedno z jeho sprievodných podujatí dvojníkov známych osobností.

 Ako informovala hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková, prihlášku do Súťaže dvojníkov, ktorá sa uskutoční v rámci spomínaného festivalu, môžu zasielať všetci záujemcovia už v týchto dňoch organizátorom podujatia, a to cez prihlasovací formulár umiestnený na internetovej stránke mesta.

 Súťažiaci, ktorí sa budú najviac podobať známym osobnostiam či celebritám, môžu vyhrať vo finále až 1000 eur. Súčasťou augustového festivalu Fest dupľa – Double fest bude aj podujatie s názvom Mihaľovski deski.

 Hlavne Michalovia a Michaely

 Predstavia sa na ňom viaceré divadelné súbory s hrami naštudovanými v nárečiach rôznych regiónov Slovenska. Festival bude pokračovať zábavným kultúrnym programom Michalovce s Michalmi, Michalom a Michaelám, v ktorom vystúpia viaceré známe osobnosti a nositelia mena Michal.

 “Pokúsime sa aj o zápis do Slovenskej knihy rekordov s najväčším počtom Michalov a Michael na jednom mieste,” povedala Palečková. Organizátori festivalu pripravujú pre návštevníkov aj gastronomické súťaže, kde bude hrať hlavnú úlohu obľúbené zemplínske jedlo s názvom holubky.

 Plnená kapusta

 Súťažiť sa bude v rýchlosti prípravy a konzumácii tohto jedla, ale aj v zhotovení najväčšieho či najmenšieho holubka, ktorým sa na východe Slovenska označuje plnená kapusta.

 Ambíciou festivalu Fest dupľa – Double fest je podľa slov jeho organizátorov priniesť do Michaloviec dvojitú porciu zábavy, dve tváre osobností a dupľovanú dávku občerstvenia. Uskutoční sa v dňoch 9. až 11. augusta v rámci projektu KošiceEurópske hlavné mesto kultúry 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>