Festival Leto v parku sa vracia do Kasární/Kulturparku

Jedinečný festival mestského typu Leto v parku sa po ročnej prestávke vracia na svoje pôvodné miesto, do areálu kultúrneho centra Kasárne/Kulturpark. Piaty ročník ponúka od 3. do 25. augusta kvalitnú multižánrovú nádielku. Tá je rozdelená na literárne stredy, filmové štvrtky, piatky a soboty venované hudbe rôznych štýlov či divadelné nedele. Okrem toho je pripravený víkendový program určený pre rodiny s deťmi. Mestská zelená zóna niekdajšieho kasárenského parku tak opäť ožíva kultúrou a umením.

 

leto_il_obrazokTradične silný hudobný program festivalu bude tento rok zastúpený pestrou zmesou domácej a zahraničnej hudobnej úrody. So skvelou teatrálnou šou sa predstavia extravagantní IAMX spolu s frontmanom a zakladateľom Chrisom Cornerom z Veľkej Británie. Návštevníci sa môžu tešiť na avantgardný koncert plný hypnotickej hudby. Šarmantné trio MOVITS! zas prinesie čerstvú zmes hiphopu a swingu zo Švédska.

Kultovú hudobnú formáciu PRAŽSKÝ VÝBĚR, ktorá príde do Košíc v pôvodnom zložení s dvoma bubeníkmi (Klaudius Kryšpín a Jíří Hrubeš), snáď ani netreba špeciálne predstavovať. Nebude chýbať ani najvýraznejší zjav českej alternatívnej scény IVA BITTOVÁ so skupinou ČIKORI. Do festivalového programu vnesie worldmusic v jej osobitom podaní. Českú hiphopovú scénu zastúpi zoskupenie PSH.

Domácu scénu budú hrdo reprezentovať VIDIEK, VEC, LOVE 4 MONEY. Rezidenčný súbor kultúrneho centra Kasárne/Kulturpark QUASARS ENSEMBLE sa pre túto príležitosť spojí s husľovým virtuózom DALIBOROM KARVAYOM. A aby sme nezabudli, prídu aj KORBEN DALLAS, HEX, PREßBURGER KLEZMER BAND, KARPATSKÉ CHRBÁTY a mnohí ďalší.

Divadelná ponuka je zostavená rovnako pestro. Pripravené sú detské predstavenia pod taktovkou ERBYTHEATER (O hlúpej koze), DIVADLA BABADLA (Ako baba Pačmaga ženícha zháňala) či HARRYTEATER (chodúľové divadlo Clowni na ulici) a mnohých iných. Dospelí sa môžu tešiť napríklad na predstavenie Slúžky v podaní BÁBKOVÉHO DIVADLA NA RÁZCESTÍ alebo na Iluminarium (kabinet kurióznych úkazov) divadla PAT. Ponuka je naozaj pestrá a to ešte nie je všetko! Filmové projekcie zabezpečí festivalový partner – občianske združenie CINEFIL, sprievodný program vyplnia tvorivé dielne, literárne besedy a iné zaujímavé atrakcie.

Pripravený je aj bohatý sprievodný program v podobe literárnych podujatí, výstav, filmových produkcií, tvorivých dielní a workshopov. Sledujte stránku www.letovparku.sk a dozviete sa vždy aktuálne informácie o festivale.

Jedna reakcia na Festival Leto v parku sa vracia do Kasární/Kulturparku

  1. Horvath Jan

    Prezrel som si pripravovanu programovu skladbu na August Leto 2013 a zistil som, ze je skoro identicka ako to bolo minule roky. Kde sa podela kreativita? Ved je to lacne kopirovanie prvotneho programoveho modelu, bez niecoho noveho. Som velmi zvedavy ci sa vyriesi aj problem z minulych rokov, kedy sa absolutne nebral ohlad na skutocnost, ze Kulturpark sa nachadza v obytnej zone a hudobne vecerne piatky a soboty sposobovali rusenie okolo byvajucich ludi hlasnou reprodukciou. Po minule roky to bolo o arogancii a neprofesionalite. Uvidime ako to zvadne nove vedenie EHMK a managment Kulturparku.Pevne verim ze to nebude v style megalomanie, tak ako bola cela rekonstrukcia arealu v style predrazenych stavieb, materialov, topenia penazi po taktovkou generalneho dodavatela, tak vecne uspesneho pri velkych zakazkach financovanych z EU a na mieru usiteho vopred uspesneho stavebneho projektu od presovskych architektov, ktory sa aj tak nedodrzal a upravil v prospech uspor investora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>