Filip na Uličke remesiel

dsc0280Historická Hrnčiarska ulica v centre mesta v piatok 26. apríla ožije. Nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry sa chystá vdýchnuť jej niekdajšiu atmosféru  zaujímavým podujatím Filip na Uličke remesiel.

Návštevníkom sa predstavia kreatívni umelci a neziskové organizácie. V programe od 14:00 do 18:00 ukážu svoje umenie šikovní remeselníci a výrobcovia handmade produktov.

Pre deti je pripravené maľovanie na tvár, potešia ich živí maskoti a tvorivé dielne. Na piatkové popoludnie je v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice Jána Bocatia pripravená výmena a burza kníh v čarovnej knižnici. Predstavia sa tiež psíky z útulku UVP,  ktoré hľadajú domov, Greenpeace, Regionálne centrum mládeže a Detská organizácia Frigo. Návštevníci sa budú môcť zapojiť do zaujímavej súťaže s hráčmi amerického futbalu.

 

Projekt Filip na Uličke remesiel podporilo Ministerstvo kultúry SR a je v súlade s aktivitami EHMK 2013. Jeho cieľom je zvýšiť kultúrno-spoločenskú hodnotu Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudiť záujem o existujúce remeslá, ktoré na tejto uličke prekvitali.

 

3 Reakcia na Filip na Uličke remesiel

  1. kedy to ma byt? aky datum?

    • Košice 2013

      V prvej vete je napísané v piatok. Myslí sa tým najbližší piatok. Čas je ďalej v texte.

  2. Josh Spain

    toto bola to najslabšie ofiko kultúrno kreatívne podujatie aké som kedy videl. znudené baby a naivné študentky co vyrábajú šperky z peria, kamienkov, odpadu. Niektoré práce boli pekné (asi 2), to, čo si ja predstavujem pod výrazom šikovní remeselníci, som tam akosi nepostrehol. Hej a ešte ten teplý futbalista sa tam rozložil ako by mu to celé patrilo a zablokoval tým polovicu ulice. Košičania ma znova nepríjemne prekvapili

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>