Historický expres zamieri do Spišskej Novej Vsi a do Levoče

Neprehliadnuteľný červený historický motorák M 131, známy aj ako Magda, vás  v sobotu,  24. augusta 2013, odvezie z Košíc do Spišskej Novej Vsi a do Levoče, kam už osobné vlaky premávajú len príležitostne. Cestujúci nostalgického vlaku sa tak dovezú na oslavy mesta Spišská Nová Ves pri príležitosti prvej písomnej zmienky o meste pod názvom Genius temporis – Duch času. Spoluorganizátormi podujatia je Košický samosprávny kraj, projekt Terra Incognita a Klub historických koľajových vozidiel z Košíc.

SNV - Levoca-page-001

Netradičný vlak odíde zo železničnej stanice v Košiciach 24. augusta o 8:40 hod. príchod o 20:19. Pre obmedzenú kapacitu vlaku je nutná rezervácia miest na khkv@khkv.sk.

„V Spišskej Novej Vsi nostalgický vlak nekončí. Pre záujemcov sme zabezpečili aj možnosť previezť sa do neďalekej Levoče a späť, kde už pravidelná osobná doprava nepremáva. Aj Levočania budú mať takto možnosť dostať sa do Spišskej Novej Vsi na atraktívne podujatie.  Odchod týchto mimoriadnych vlakov je naplánovaný zo Spišskej Novej Vsi na 10:15 a 17:35. V Levoči sa zdržíme len 15 minút,“ pozýva Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel z Košíc.

Pre návštevníkov spišskej metropoly je pripravený bohatý program v podobe stredovekého trhu Duch času – Genius temporis, prezentácií tradičných remesiel, kočovného divadla a trhu živých zvierat, pouličné dobové veselice, ktoré nenechajú chladným žiadneho návštevníka. Centrum starobylej Spišskej Novej Vsi opätovne osídlia králi, dvorania, rytieri a dvorné dámy. Vône a chuti dobových jedál – známych spišských špecialít – doplnia celé spektrum programu do kompletnej mozaiky, v ktorej história i súčasnosť splývajú do jedného obrazu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>