Hlavnú ulicu rozvonia kapustnica anjelov

IMG_3960Najchutnejším benefičným podujatím, ktoré rozvonia 14. decembra celú Hlavnú ulicu, bude kuchárska show Anjelská kapustnica. Už 4. ročník tohto podujatia ponúkne takmer 2 000 porcií vynikajúcej kulinárskej kapustnice. Anjelskú kapustnicu si návštevníci môžu prísť vychutnať 14. decembra na Hlavnú ulicu v Košiciach počas Košických rozprávkových Vianoc. Pôjde o varenie kapustnice v obrovskom kotli. Variť budú najlepší košickí šéfkuchári a deti a ich priatelia z občianskeho združenia Úsmev ako dar. Košičania tak budú môcť symbolickým finančným príspevkom prispieť “anjelom” na vianočný darček. Výťažok z podávania kapustnice (min. 1€/porcia) bude v apríli 2014 venovaný občianskemu združeniu Úsmev ako dar, na pomoc mladým rodinám a deťom v núdzi.

Pomocníci anjelov už v predvečer varenia pripravia desiatky kilogramov surovín, aby sa v sobotu od skorého rána mohlo pri stromčeku variť. Navariť toľko porcií potrvá totiž aj niekoľko hodín. Kuchári budú krájať mäsko a klobásky, dochucovať a miešať všetko obrovskou varechou. Do toho im bude vyhrávať skvelá hudba v podaní DJ priamo z hlavného pódia. Kapustnica sa bude variť pod vianočným stromčekom na Hlavnej ulici pod odbornou varechou Konráda Schonfelda, autora projektu a majiteľa reštaurácie Med Malina a iných košických šéfkuchárov. Podľa ich odhadov sa kapustnica začne podávať okolo 15. hodiny. Porcií bude dosť, a tak si kapustnicu môžete prísť vychutnať až do večera a podporiť tak dobrú vec. Od 17:00 sa k pochúťke v rámci programu Košické rozprávkové Vianoce pridajú aj zaujímavé hry, súťaže a hlavolamy v Cencúľove – Košickej rozprávkovej krajine pri Immaculate, do ktorej budú zapojené nielen rodiny s deťmi, ale aj samotné rozprávkové postavičky. V rovnakom čase od 17:00 bude na hlavnom pódiu pripravovať vianočné kulinárske špeciality talianska reštaurácia VIA ROMA. Zážitok z netradičného varenia umocní svojim koncertom taliansky umelec Francesco Seminara. Príďte sa pobaviť na moderovanej kuchárskej show počas prípravy kapustnice a vychutnať si ju ako lahôdku na večeru. Anjelská kapustnica je ochutnávkou Košických rozprávkových Vianoc, ktoré rozsvietia, rozohrajú a roztancujú celú Hlavnú ulicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>