Jedna z najväčších košických hudobných udalostí je za dverami

Operná hviezda Edita Gruberová sa predstaví v role Anny Boleny v Košiciach. Divákov si chce podmaniť hlasom a talentom. Dúfa, že na pódiu bude fit, pretože jej lekári predpísali antibiotiká.

101_2473-800x454-400x227

Štátnej filharmónii v Košiciach sa podarilo získať viacero významných sólistov a spevákov, ktorí sa spoločne predvedú na jednom pódiu 15. septembra. Okrem opernej divy spevom očaria Jozef Benci zo Slovenska či Nemka Regina Richter. Orchester bude viesť popredný ukrajinský dirigent Andriy Yurkevych.

Anna-Bolena-Poster-bez-partnerov-423x600„Môžeme smelo prehlásiť, že ide o jednu z najvýznamnejších hudobných udalostí roku 2013,“ vyhlásil Július Klein, riaditeľ Štátnej filharmónie Košice.

Bel canto opera od Gaetana Donizettiho vyjadruje tragický príbeh druhej manželky anglického kráľa Henricha VIII. Anny Boleny. Edita Gruberová, ktorá stvárni vládcovu ženu, má momentálne problémy s hlasom. Ochorela a lekár jej predpísal antibiotiká.

„V opere sa mi prihodilo viacero zaujímavých situácií,“  hovorí javisková hviezda E. Gruberová. „V jednej z mojich úloh som mala umrieť na hojdačke zloženej z dosky a dvoch lán. Keď ma na ňu usadili a mala som usnúť, pohla sa dozadu, ale to som ešte ustala. Horšie to bolo vtedy, keď ma na hojdačke vytiahli do výšky. Hneď, ako ma vytiahli, som sa chytila lán. Pritom som už bola mŕtva. Celé publikum takmer puklo od smiechu.“

Vďaka muzike spoznala celý svet. Každú operu považuje za výzvu, kedy si znova a znova podmaňuje nové publikum. Jej jedinečný hlas si budete môcť vychutnať v Dome umenia.

Lukáš Mano

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>