Karmelitánky v nomináciách aj na výročné ceny v Česku

07-622x458

Internetový portál www.operalus.cz vyhlásil prvý ročník svojich cien pred niekoľkými dňami a hlasovanie sa rozbehlo v sobotu 21. septembra 2013. Výročnými cenami chce operaplus.cz pripomenúť a oceniť najvýraznejšie výkony operných sólistov v inscenáciách v Česku, ale aj výkony českých spevákov na zahraničných scénach. O víťazoch rozhodnú čitatelia portálu hlasovaním na jeho stránkach. Vyberať si budú z nominovaných sólistov, ktorých zoznam vytvorili oslovení hudobní publicisti (Zbyněk Brabec, Helena Havlíková, Josef Herman, Olga Janáčková a Vít Dvořák). Do výberu favoritov sa tak dostali viac ako tri desiatky operných sólistov v dvoch kategóriách – muži a ženy. Mená víťazov prvého ročníka Výročných cien Opery Plus budú spoločne s kompletnými výsledkami hlasovania slávnostne vyhlásené na Benefičnom koncerte pre Operu Plus v pražskom Rudolfine 24. novembra 2013.

Okrem Lucie Kašpárkovej sa v širšej nominácii objavujú aj ďalší sólisti, ktorí hosťujú v Štátnom divadle Košice – Eva Dřízgová Jirušová, Maida Hundeling, Lívia Obručník Vénosová,  Jana Wallingerová, Rafael Alvarez a Ondrej Šaling.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>