“KOŠIČAN“ VYHRAL V PARÍŽI

Maratónska sezóna je v plnom prúde a je zaujímavé sledovať,  ako sa v nej darí atlétom, ktorí sa už predstavili i na Medzinárodnom maratóne mieru. Dieru do sveta určite urobil Peter Kimeli Some, ktrorý vyhral 7. apríla veľký maratón v Paríži časom 2:05:37. K tomuto výkonnostnému skoku sa rozbiehal i v Košiciach, kde v roku 2011 obsadil 4. miesto. Ehitu Kiros Reda z Etiópie zasa vlani brala v Košiciach bronz v čase 2:33 : 43 , aby sa v januári tohto roku zlepšila na famóznych 2:23:39 a obsadila týmto časom v Dubaji 2. miesto. Úvod sezóny využil na ostrý štart i víťaz MMM 2011 a štvrtý z roku 2012 Elijah Kemboi , ktorý sa predstavil v indickom Mumbai a časom 2:10:03 obsadil 3.miesto. Nezopakoval síce svoj vlaňajší výkon z Košíc ( 2:07:51 ),  ale stupne víťazov ho isto potešili.

Potvrdzuje sa tak, že Košice sú často odrazovým mostíkom k  hviezdnej kariére a otvárajú mnohým  dvere do maratónskeho sveta.

MMM 2013 - email sablona

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>