Košice sa spoja s Londýnom

(TA3, 18:30; Hlavné správy; 26/06/2013;  Ivan Kriššák; Zaradenie: z domova)

Gabriela Marchevská, moderátorka TA3: “Po 4 rokoch budú mať Košice opäť priame letecké spojenie s Londýnom. Po krachu spoločnosti Sky Europe prestali lietadlá na tejto trase z metropoly východu lietať. Od septembra ich nahradí iná nízkonákladová letecká spoločnosť.”

 

Ivan Kriššák, reportér TA3: “Z košického letiska sa v súčasnosti lieta iba do Viedne, Prahy a Bratislavy. Linka do Londýna tak bude štvrtým priamym spojením s európskym hlavným mestom kultúry.”

 

Karl Dandler, predseda predstavenstva Letisko Košice a.s.: “Linka Košice – Londýn bola vždy najžiadanejším spojením tak pre podnikateľov, ako aj pre turistický sektor.”

 

Ivan Kriššák, reportér TA3: “Spojenie má pomôcť práve turizmu na východe krajiny. Briti totiž obľubujú krátkodobé mestské pobyty a individuálne cestovanie nízkonákladovými spoločnosťami. Ročne takto cestuje približné 50 miliónov ostrovanov.”

 

Iveta Niňajová, riaditeľka organizácia Košiceturizmus: “Cieľom je ich dostať sem na predĺžený víkend, to znamená piatok, sobota,  nedeľa, pondelok a preto aj tie parametre tej leteckej linky sú takto nastavené.”

 

Renáta Lenártová, námestníčka primátora mesta Košice: “Určite to prinesie aj väčší výber dane z ubytovania pre mesto, ale tým pádom aj pre rozvoj cestovného ruchu.”

 

Ivan Kriššák, reportér TA3: “Do Londýna sa bude lietať najprv dvakrát a od konca októbra štyrikrát denne.”

 

József Varádi, výkonný riaditeľ Wizz Air: “Ceny našich leteniek zvyčajne dosahujú 35 – 40 % nákladov v porovnaní s inými prepravcami.”

 

Ivan Kriššák, reportér TA3: “Prvé lietadlo do Londýna odletí z Košíc 17. septembra. Snahou do budúcna je rozlietať z východu aj ďalšie destinácie.”

 

Karl Dandler, predseda predstavenstva Letisko Košice a.s.: “Myslíme na Nemecko, Benelux, Taliansko, Španielsko. Kedy to ale bude neviem povedať.”

 

Ivan Kriššák, reportér TA3: “Ivan Kriššák, TA3.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>