Košice si titul Európske hlavné mesto kultúry zaslúžili, tvrdia členovia hodnotiacej komisie

(Rádio Regina, 17:00; Žurnál Rádia Regina; 17/07/2013;  Tonka Dešková; Zaradenie: z domova)

Peter Béreš, moderátor RTVS: “Košice si titul Európske hlavné mesto kultúry zaslúžili. K takémuto záveru dospeli členovia Výboru pre kultúru a vzdelanie Európskeho parlamentu, ktorí v metropole východu absolvovali 3-dňové výjazdové rokovanie zamerané na posúdenie investičných akcií a programu v rámci projektu Európskeho hlavného mesta kultúry.”

 

Tonka Dešková, redaktorka RTVS: “Podľa vedúceho delegácie Piotra Borisa z poľskej Wroclavi, je projekt EHMK kvalitný. Jeho trvácnosť však preveria až najbližšie roky.”

 

Piotr Boris, vedúci delegácie Výboru pre kultúru a vzdelanie Európskeho parlamentu: “Počas tejto návštevy sme nenašli žiadne negatíva. Testom bude, či sa Košiciam podarí v budúcnosti spolupracovať, pretože od toho záleží či tu budú investované európske fondy a súkromné peniaze. Košice sú teraz vlastne na začiatku.”

 

Tonka Dešková, redaktorka RTVS: “Poslanci za pozitíva považujú predovšetkým spoluprácu mesta a samosprávneho kraja, výstavbu kultúrnych centier na sídliskách a kvalitné investičné projekty. O negatívach projektu sa dnes nehovorilo.”

 

Katarína Neveďalová, europoslankyňa: “My  tie nedostatky zvonka nevidíme. Možno vy ako Košičania máte na to iný pohľad, ale my naozaj vidíme len ten obrovský pokrok, ktorý Košice urobili a tie nové inovatívne nápady, riešenia a práve tá prezentácia tej kultúry ktorou to mesto žije, neurobili to čo robia napríklad v Marseille, že postavím tu budovu, ktorá bude akože symbolizovať kultúru, ale priniesli kultúru k ľuďom.”

 

Tonka Dešková, redaktorka RTVS: “Nielen europoslanci, ale aj väčšina obyvateľov vníma projekt Európske hlavné mesto kultúry pre Košice ako prínos.”

 

Anketa

Opýtaný 1: “V podstate je to príjemná zmena. Človek pôjde do mesta a hneď tu má nejaké akcie môže sa hocikde zastaviť a môže hocičo nové vidieť.”

 

Opýtaný 2: “Stále sa dačo robia dáke oslavy na námestí. Chodia tu veľa ľudia.”

 

Opýtaný 3: “Košice sa zviditeľnili, v konečnom dôsledku asi pomohol celý projekt Košiciam.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>