Košický mestský park je po rekonštrukcii opäť prístupný pre verejnosť

(Rádio Regina, 17:00; Žurnál Rádia Regina; 17/05/2013;  Laco Kerekeš; Zaradenie: z domova)

Boris Urbančík, moderátor RTVS: “Košický mestský park je po takmer rok trvajúcej rekonštrukcii opäť prístupný pre verejnosť. Pribudli nové lavičky, fontány, osvetlenie, chodníky, aj pre cyklistov. Ale asi najväčšou novinkou je oplotenie parku, ktorý sa má na noc zamykať.”

 

Laco Kerekeš, redaktor RTVS: “Radnica do obnovy štyroch parkov na území mesta v rámci projektu Európske hlavné mesto kultúry investovala asi  10 miliónov eur. Z toho takmer 7 miliónov stála obnova mestského parku a práve tento park sa má na noc zamykať. Radnica sa tak rozhodla preto, že chce chrániť mnohomiliónovú investíciu pred vandalmi. V minulosti sa v parku slušní ľudia vo večerných hodinách radšej vyhli. Dôchodca Peter v jeho susedstve prežil celé detstvo.”

 

Peter, dôchodca z Košíc: “To neni zlý nápad. Večer tam treba dosť odvahu na to, aby ste sa dostali.”

 

Laco Kerekeš, redaktor RTVS: “Z toho, ako park dnes vyzerá, je však troch sklamaný.”

 

Peter, dôchodca z Košíc: “Ten prvý dojem je pre mňa dosť zvláštny, lebo ten park je taký veľmi pretechnizovaný.”

 

Laco Kerekeš, redaktor RTVS: “Väčšine nami oslovených obyvateľov mesta sa obnovený park páči, najmä mamičkám s deťmi, či učiteľkám z blízkej materskej škôlky.”

 

Anketa

Opýtaný 1: “Park je teraz oveľa lepší čo sa týka aj preliezok, šmýkaliek, hojdačiek, oveľa príjemnejšie prostredie pre deti ako to bolo predtým.!

 

Opýtaný 2: “Veľmi som rada, že už Košice niečo také spravili pre deti. Ja neviem či to neni len tým, že sme mesto kultúry, lebo asi inakšie by sme to nemali.”

 

Laco Kerekeš, redaktor RTVS: “V súvislosti s miliónovými investíciami sa objavili aj špekulácie o zneužití eurofondov. Šéf projektu EHMK Ján Sudzina to však odmieta.”

 

Ján Sudzina, šéf projektu EHMK: “Tieto zdroje sú veľmi administratívne a byrokraticky náročné. Na druhej strane práve to spôsobuje, že celý proces je veľmi prísne sledovaný a strážený.”

 

Laco Kerekeš, redaktor RTVS: “V Košiciach sa v rámci programu Európske hlavné mesto kultúry realizuje celkom 21 investičných projektov. Najväčšie z nich, tzv. Kunsthalle a kasárne Kulturpark sa majú odovzdať s viac ako polročným meškaním v júli, resp. v auguste.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>