Kreatívci z digitálnej oblasti, strávte mesiac v Birminghame

Creative Industry Toolkit 2013 v spolupráci s organizáciou Creative England prináša pre kreatívcov jednu z posledných možností vycestovať na mesačný rezidenčný pobyt v tomto roku. Birmingham ponúka skvelú príležitosť pre všetkých, ktorí sa zaoberajú tvorbou hier, animáciou, digitálom, digitálnym dizajnom, vizuálnym umením a filmovou/televíznou tvorbou. 

birmingham-bullV Košiciach má vďaka Technickej univerzite a jej Fakulte elektrotechniky a informatiky, dvom veľkým zahraničným IT zamestnávateľom a mnohým menším firmám, pomerne veľké zastúpenie digitálny priemysel. Práve preto sme v spolupráci s Creative England pripravili možnosť rozvíjať schopnosti všetkým, ktorí využívajú “digitál” kreatívne. Vzhľadom na veľký rozmach herného priemyslu v Birminghame a niekoľkým prebiehajúcim podporným programom budú pri výbere uchádzačov preferované najmä firmy a projekty, ktoré sa zaoberajú práve týmto odvetvím.

Spoločnosť Creative England

Creative England je národná agentúra, ktorá podporuje kreatívne nápady, talenty a rozvoj podnikania vo filmovej, televíznej tvorbe, tvorbe hier a digitálnych médiách. Jej primárnym cieľom je podpora najšikovnejších, najlepších, aj najsľubnejších jedincov a subjektov tak, aby využili svoj kreatívny a komerčný potenciál. Aj napriek tomu, že sa venuje podpore mnohých filmových projektov, nie je produkčnou spoločnosťou. Takisto pomáha identifikovať možnosti na ďalší ekonomický rast a vytváranie pracovných miest. Creative England je národná agentúra so silným miestnym a regionálnym prepojením – má pobočky v Salforde, Birminghame, Bristole, Leedse, Nottinghame a v štúdiách Elstree.

Creative England Birmingham

Priestory Creative England v Birminghame boli vystavané na základe “gaming hub” (kreatívny inkubátor pre herný priemysel) s názvom Birmingham Science Park, kde sú sústredené start-upy, venujúce sa hernému a digitálnemu priemyslu. Je miestom, kde inovátori, podnikatelia a investori hľadajú technicky zamerané start-upy s vysokým potenciálom a následne ich začnú podporovať alebo plne financovať. Je to pre nich tzv. one-stop-shop, t. j. všetko, čo hľadajú, sa nachádza na jednom mieste.

Creative England v Birminghame sídli v budove Faraday Wharf – najväčší komplex kancelárií, určený podnikateľom, malým a stredným podnikom a rozvíjajúcim sa subjektom. Faraday Wharf je považované za vstupnú bránu do Birmingham’s Eastside Digital distriktu, v ktorom sa konajú špeciálne podujatia, stretnutia a tvoria najčerstvejšie novinky v digitálnom priemysle.

Čo ponúkame:

Rezidenti od nás dostanú:

 • mesačný pobyt v meste Birmingham vo Veľkej Británii
 • ubytovanie v blízkosti centra Birminghamu, Creative England a Faraday Wharf
 • kancelárske priestory v Creative England Birmingham počas celého pobytu
 • preplatenie cestovných náhrad
 • nezabezpečujeme poistenie a náklady na stravu

Koho hľadáme:

 • hľadáme kreatívcov z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska, pôsobiacich v oblasti tvorby hier, animácie, digitálu, digitálneho dizajnu, vizuálneho umenia a filmovej/televíznej tvorby
 • vek minimálne 18 rokov v záverečný deň podávania prihlášok
 • pracovná skúsenosť v jednom z odvetví uvedených vyššie
 • podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti
 • projekt, v ktorom bude uvedený jasný zámer pobytu a dôvody, prečo sa uchádzač hlási na rezidenciu
 • primeraná znalosť anglického jazyka

Registrovať sa môžete TU. Uzávierka výzvy je 29. septembra 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>