Letecké spojenie Košíc s Londýnom

(STV Dvojka, 17:30; Regionálny denník; 26/06/2013;  ; Zaradenie: z domova)

Stanislav Lažo, moderátor RTVS: “Cestujúci do Anglicka a späť budú môcť už od 17. septembra využívať letecké spojenie priamo z Košíc. Na londýnske letisko Luton ich odvezie maďarská nízkonákladová letecká spoločnosť 4 krát do týždňa. Cestujúci sa počas prvých 5 týždňov prevádzky pravidelnej linky z Košíc na londýnske letisko Luton dostanú dvakrát a potom letecký prepravca zvýši frekvenciu letov na 4 počas jediného týždňa. Ceny leteniek garantuje v priemere o 30-45 % nižšie ako ostatní prepravcovia. Naposledy sa do Londýna priamo z Košíc lietalo ešte v roku 2009. Letecký prepravca sa v najbližšom období rozhodne, či Košice spojí aj s Nemeckom a Belgickom.”

 

Renáta Lenártová, viceprimátorka mesta Košice: “Tento rok sme Európskym hlavným mestom kultúry a sme na mape kultúrnej Európy a teraz rozlietaním linky Košice-Londýn sme sa dostali už aj na mapu leteckú, pretože spojenie s takou významnou európskou metropolou a s takým významným leteckým uzlom, ako mesto Londýn určite je, je pre Košice historická chvíľa.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>