Marcin Olak bude džemovať ako Miles Davis, ale s gitarou

cropped-Ready_02.jpg

www.marcinolak.com

Marcin Olak je jedným z najzaujímavejších gitaristov poľskej jazzovej scény. Ako jeden z mála hráva jazz na klasickej akustickej gitare a využíva jej špecifické zvukové možnosti. V Kasárňach/Kulturparku vystúpi v utorok (3. 12.) o 19:30.  Koncert bude pre milovníkov jazzu bezplatný.

Marcin Olak Trio je akustická skupina, ktorá používa prírodnú škálu farieb a dynamiky nástrojov. Hudobníci preto môžu hrať tvrdšie, a zároveň oveľa jemnejšie. Výrazové možnosti tohto tímu sú naozaj veľké. Marcin sa pohybuje na hranici rôznych štýlov, od jazzu po súčasnú hudbu, medzi uzavretou formou a improvizáciou. Vystupuje a nahráva sólovo, ale aj v skupinách, so symfonickým orchestrom i s klasickým komorným súborom. Za zmienku stojí jeho vlastný projekt – Marcin Olak Trio. Jeho hudba si získava stále širšie publikum.

Hudobník je autorom komornej hudby, jazzových motívov i piesní. Nevyhýba sa ani väčším formám. So svojím jazzovým triom a orchestrom sa predstavil aj počas Varšavského gitarového festivalu. Hral na mnohých festivaloch:  Fre3 Jazz Days (2012), Warsaw Summer Jazz Days, Varšavský gitarový festival (2008), Guitar City (2005, 2008), Varšavská jeseň, (2007), Jazz na Buduku (2006, 2008), Jazz in Ruins (2007), Jazz Juniors (2005), Warsaw Underground Jazz (2003) a iných.

Spolupracoval s mnohými významnými umelcami (Leszek Potasinski, Michał Bajor, Kora a Antonina Krzysztoń), ale tiež so Symfonickým orchestrom poľského rozhlasového orchestra, Varšavskou filharmóniou symfonického orchestra Národného divadla, Kielce filharmóniou a ďalšími. Gitarista má za sebou množstvo vystúpení predovšetkým v Poľsku, nahrávok a koncertov pre rozhlas a televíziu. Jeho hudobný talent zasiahne v stredu aj košické publikum.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>