Mazal tov! obsadený do posledného miestečka

Historická radnica sa v sobotu stala dejiskom dvoch koncertov klezmerových skupín z Košíc a Budapešti. Polhodinu pred vystúpením bola celá sála obsadená. Pred Historickou radnicou sa vytvoril dav ľudí, ktorý sa dnu, žiaľ, nezmestil.

IMG_1289

Festival Mazal tov! je pre ľudí obrovským lákadlom. Presvedčili sa o tom i usporiadatelia, ktorí zhodnotili, že sa nabudúce poobzerajú po ešte väčších priestoroch. Kaschauer Klezmer Band si vystúpením na pódiu získala každého diváka v početnom publiku. Samotní hudobníci boli milo prekvapení neutíchajúcim potleskom, kedy kvôli ováciam pléna nemohli pokračovať v hraní. Ich poklony a úsmevy prezrádzali, že im to vôbec neprekáža.

„Doterajší priebeh podujatia hodnotím veľmi pozitívne,“ povedala hudobná dramaturgička Jana Šargová.

„Otvárací večer sa stretol s veľkým záujmom návštevníkov. Koncerty sú vždy vypredané. Mrzí ma, že sa dnes niektorí nedostali dovnútra, ale s našim partnerom Generálnym konzulátom Maďarska v Košiciach sme sa dohodli, že dnešný koncert spoplatňovať nebudeme. Odrazilo sa to práve v tom, koľko ľudí na vystúpenie prišlo. Žiaľ, každá sála má svoju kapacitu, ktorú kvôli bezpečnosti musíme rešpektovať. Ďalšie ročníky budú zrejme potrebovať väčšie priestory alebo koncerty usporiadame pod holým nebom.“

Hlavným ťahákom večera bola Budapest Klezmer Band, ktorá je známa v Amerike i Európe už viac než dvadsať rokov. Fanúšikovia klezmeru si jej tóny vychutnávali plnými dúškami.

„Vysokú úroveň podujatia sme oproti minulému ročníku, ktorý bol pre nás nakopnutím, prekonali a už teraz vieme, že ďalšie koncerty budú zaplnené do posledného miestečka,“ dodala Jana Šargová.

Fotogaléria:

Lukáš Mano

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>