Metropola východu začne dnes odpočítavať. Ale nie koniec sveta

(tvnoviny.sk; 21/12/2012; TASR ; Zaradenie: TVnoviny)

Celé to za začne na Hlavnej stanici.

Na blížiaci sa termín otváracieho ceremoniálu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013 bude od dnes upozorňovať odpočítavadlo na košickej Hlavnej ulici.

Spustené bude o 18.00 h v parku pri Spievajúcej fontáne.

Realizátorom odpočítavadla je košická umelecká skupina Make Up collective, ktorá túto intermediálnu site-specific inštaláciu nazvala Mission 2013.

Situovaná je do preskleného altánku nachádzajúceho sa v blízkosti Spievajúcej fontány.

“Moderný altánok s pseudogotickými prvkami predstavuje v projekte Mission 2013 akúsi hlavicu rakety, ktorej väčšia časť sa nachádza pod zemou. Jej viditeľná presklená časť je naplnená systémom (fiktívnych) časovaných náloží s centrálnym odpočítavaním zvyšného času do začiatku významnej udalosti Košíc. Náplň bojovej hlavice tvorí ‘vysoko výbušná zmes‘, odkazujúca k rôznym problematickým súvislostiam okolo doterajšieho diania a príprav na štart Mission 2013. ,” priblížil Radovan Čerevka zo združenia Make Up collective.

Dnešný dlho očakávaný dátum spájaný s koncom sveta zároveň vyvrcholí na Hlavnej ulici o 19.00 h koncertom českej pop-funkovej kapely Monkey Business.

Otvárací ceremoniál EHMK je naplánovaný na víkend 19. a 20. januára 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>