Miesta v mikulášskom vlaku si môžete rezervovať

mikulas spolu akt-page-001Mikuláš, čert i anjeli z Klubu historických koľajových vozidiel (KHKV) už po piatykrát potešia deti, ktoré v nedeľu, 1. decembra 2013, zavítajú na netradičnú nostalgickú jazdu na trati Košice – Prešov – Košice. Členovia klubu pripravili pre cestujúcich aj veľké železničné prekvapenie.

„Na prekvapení sme pracovali viac ako tri roky za pomoci sponzorov a projektu Terra Incognita Košického samosprávneho kraja. Verím, že odteraz bude rozdávať radosť mnohým našim cestujúcim,“ nechcel viac prezrádzať projektový manažér KHKV Ľubomír Lehotský.

Po minuloročných skúsenostiach a veľkom záujme, v spolupráci so ŽSR a Múzejno-dokumentačným centrom ŽSR pripravili tri páry historických vlakov. Deťúrence a ich rodičia si tak môžu vybrať, ktorá jazda im bude viac vyhovovať. „Mysleli sme aj na cestujúcich z metropoly Šariša, aby sa mohli odviezť do Košíc a späť. Tomu sa prispôsobil aj cestovný poriadok. Miesta si môžu rezervovať ešte do 25. novembra,“ dodal Ľ. Lehotský.

 

 

 

 

 

 

Odchody zo železničných staníc

KOŠICE 8:50 11:10 13:40
PREŠOV 10:10 12:10 14:40

 

Okrem týchto staníc vlak zastaví pri každej jazde aj v Kysaku, a po dohode a objednávke vopred aj v iných staniciach na trati.

 

Program

– počas cesty vlakom bude sv. Mikuláš, anjeli a čert rozdávať balíčky priamo vo vagónoch

– fotenie s Mikulášom

– návšteva detí u „uja“ výpravcu v dopravnej kancelárii
– možnosť individuálnych predvianočných nákupov v Prešove, resp. Košiciach
– vagóny sú vykurované

– max. rýchlosť vlaku 60 km/hod.

– mikulášske balíčky budú obsahovať sladkosti a vláčikové prekvapenie.

 

Cestovné

Dospelí Deti do 15 rokov Deti do 3 rokov Rodinný lístok
Spiatočný lístok 7,- € 5,- € bezplatne 20,- €
Jednosmerný lístok 5,- € 3,- € bezplatne

 

Lístky sa nepredávajú v pokladni ŽSR a ani nikde v predpredaji. Platí sa až vo vlaku. Cestovné tvorí dobrovoľný príspevok a odporúčaná výška pokrýva nevyhnutné náklady na jazdu historickým vlakom. Výťažok z cestovného, ako aj dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338.

 

Rezervácie a informácie

 

Miesta si môžete rezervovať prostredníctvom elektronického formulára na stránke www.khkv.sk (pod plagátom), prípadne mailom na rezervaciekhkv@gmail.com

Rezervácie treba nahlásiť a mikulášske balíčky vopred uhradiť podľa pokynov, ktoré vám zašleme na základe rezervácie mailom najneskôr do 25. novembra 2013. Rezervácia lístkov je bezplatná a cestovné sa platí priamo vo vlaku.

 

Bližšie informácie poskytneme na t. č.: 0905 496 426

 

Teší sa na vás sv. Mikuláš, anjeli aj čert, a samozrejme vykúrené vagóny.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>