Ministerstvo kultúry bude podporovať udržateľnosti kultúrnych aktivít projektu Košice európske hlavné mesto kultúry 2013

(Rádio Lumen, 17:30; Infolumen; 06/10/2013;  Kristína Hatarová, Júlia Kavecká; Zaradenie: z domova)

Kristína Hatarová, redaktorka: “Ministerstvo kultúry bude v rámci dotačného systému na roky 2014-2015 dbať na podporu udržateľnosti kľúčových kultúrnych aktivít projektu Košice európske hlavné mesto kultúry 2013. Rozhodla o tom vláda na výjazdovom zasadaní v Košiciach. Minister kultúry Marek Maďarič pripomína, že udržateľnosť naštartovaných procesov je možná len viaczdrojovým financovaním.”

 

Marek Maďarič, minister kultúry: “Pre tú udržateľnosť samozrejme je dôležité, aby  sa nachádzalo v nasledujúcich rokoch aj financovanie týchto projektov a tejto transformácie je nevyhnutné spájať zdroje verejné aj súkromné, národné aj nadnárodné a s radosťou vám takisto môžem oznámiť, že ministerstvo kultúry chce k tomuto prispieť a preto aj v roku 2014 bude v .. systéme špeciálny dotačný program pre Európske hlavné mesto kultúry, kde bude alokovaných milión eur na podporu kultúrnych projektov.”

 

Kristína Hatarová, redaktorka: “Projekt  Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013 je podľa ministra veľmi úspešný a udelenie tohto titulu metropole východného Slovenska sa ukázalo ako správne.”

 

Júlia Kavecká, redaktorka: “V rámci projektu je dnes ukončených všetkých 20 investičných projektov. V Košiciach a regióne bolo preinvestovaných vyše 60 miliónov eur. Nové alebo vynovené kultúrne inštitúcie podľa ministra Mareka Maďariča už žijú vlastným čulým životom a obyvatelia mesta a okolia ich prijali za svoje. Ako jeden z hlavných investičných projektov spomenul kasárne Kulturpark. Podľa ministra sa zjavne darí transformovať mestu Košice pri zavádzaní nových nových trendov, podpore kreatívneho priemyslu a umenia vo verejnom priestore. Košice viac lákajú zahraničných turistov a dochádza aj k zmenám v štruktúre zamestnanosti.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>