Mladá slovenská móda dobýva Londýn

 

Na Londýnskom týždni módy nechýbajú ani slovenskí odevní dizajnéri. Na medzinárodnom podujatí International Fashion Schowcase London 2013 Módu nezastavíš sa so svojou tvorbou prezentujú od 12. februára štyri slovenské dizajnérky. Michaela Mazalanová, Izabela Komjati, Dana Kleinert a Lucia Cabanová predstavia na London Fashion Week  svoju tvorbu. Stali sa tak súčasťou jednej z najvýznamnejších módnych udalostí roka.

Možnosť predstaviť svoje modely je príležitosťou na získanie nových kontaktov a nadviazanie možnej spolupráce s renomovanými dizajnérmi. Súčasťou podujatia je aj predaj modelov od 14 slovenských autoroc a značiek. Keďže sa podujatie koná počas týždňa módy a každý, kto niečo v módnom biznise znamená, tam nesmie chýbať, o to dôležitejšie je byť v srdci diania, zaujať a ponúknuť niečo nevšedné a zaujímavé.

Na začiatku bola odvážna myšlienka zakladateľky Slovak Fashion Council Dany Kleinert predstaviť mladú slovenskú módu na prestížnom medzinárodnom podujatí, čo sa podarilo, ale Londýnom sa to 20. februára neskončí. Výstava bude putovná a odborná i laická verejnosť ju bude môcť vzhliadnuť aj na iných miestach po celom svete, Slovensko nevynímajúc.

Slovenské návrhárky dostali po prvýkrát príležitosť dostať sa medzi najväčšie talenty z vyše 40 krajín a prezentovať trendy  v dizajne odevného priemyslu aj vďaka podpore Ministerstva kultúry SR, Slovenského centra dizajnu, British Council na Slovenku, ale aj projektu Creative Industry Toolkit 2013 a projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, ktorý otvoril cestu do sveta aj košickým návrhárkam.

Konceptom prehliadky Módu nezastavíš je tradícia v slovenskom odievaní.  Súčasná tvorba vychádza z faktu, že už generácie Slovákov dozadu vedeli, čo je kvalitný odev po remeselnej, kvalitatívnej, ale aj dizajnérskej stránke.

Košickú scénu bude prezentovať aj niekoľko fashion filmov, ktoré vznikli vďaka podpore projektu Creative Industry Toolkit v koncepcii kurátorky Miloslavy Hriadeľovej a v réžii Michala Hudáka. Predstavia napríklad značku Ľudky Žoldákovej LU:KA a talentovanú návrhárku Janu Polak.

Slovensko si prenajalo priestor v bývalom objekte Saint Martins College v centre Londýna, ktorému nechýba umelecký génius loci. V rámci inštalácie bude otvorený aj Pop Up, kde môžu milovníci nevšednej módy nájsť napríklad košickú streetwearovú značku We Are Not Sisters.

2013-02-12 18.44.16 2013-02-12 18.44.46 2013-02-12 19.23.03

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>