Najlepšie fotografie zo súťaže KUFOR vystavia v OC Atrium Optima Košice

pozvanka

 

V pondelok 17. júna 2013 sa v obchodnom centre Atrium Optima v Košiciach uskutoční vyvrcholenie fotografickej súťaže FOTOKUFOR. Vystavených bude 50 najlepších fotografií a ocenených 9 výhercov, ktorí súťažili v troch kategóriách. Vernisáž bude o 17:00 hod. a výstava potrvá do 1. júla 2013.

47-DSC_0057 Michal GedeonProjekt KUFOR (Kultúrna fotografia v regióne) je cezhraničným projektom Kultúrneho centra Košického samosprávneho kraja, Občianskeho združenia Legend foto a Rozvojovej agentúry župy Szabolcs-szatmár-Bereg. Projekt je spolufinancovaný z Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007 – 2013.

Jeho hlavnou myšlienkou je podpora nadaných fotografov na oboch stranách hranice.

Prostredníctvom prezentačných a vzdelávacích aktivít dáva priestor amatérskym i profesionálnym fotografom na kvalitnú umeleckú tvorbu. Taktiež im prináša konštruktívnu kritiku ich diel renomovanými fotografmi.

Súťaž FOTOKUFOR bola zameraná na umelecké zachytenie a propagáciu pozoruhodných lokalít v  župe Szabolocs-Szatmár-Bereg a cieľových miest programu Terra Incognita.

Košický kraj v sebe ukrýva mnoho krásnych a nepoznaných miest. Tie s obľubou objavujú nielen zahraniční turisti, ale aj samotní obyvatelia regiónu. Prostredníctvom programu Terra Incognita Košický samosprávny kraj propaguje práve tie miesta, ktoré sú verejnosti možno menej známe. Program Terra Incognita je zameraný na prezentáciu kultúrneho dedičstva na troch historických cestách v Košickom kraji – vínnej, gotickej a železnej.

52-handmade Kornel MichalicSúťažné témy z územia Košického samosprávneho kraja:

  1. Remeslá a kultúrne dedičstvo predkov na cestách Terra Incognita
  2. Momentky zo zaujímavých podujatí na kultúrnych cestách Terra Incognita.
  3. „Živé objekty“ – fotografie z atraktívnych podujatí v historických objektoch a cieľových bodoch Terra Incognita

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>