Nechajte sa uniesť vášňou

„Nechajte sa uniesť vášňou“ vyzývajú organizátori koncertu s atraktívnym obsadením. Jeho sólistami budú akordeónový virtuóz Michal Červienka a rovnako vynikajúca gitaristka Miriam Rodriguez Brüllová. V sobotu, 8. februára, o 18:00 h v Kasárňach/Kulturparku zahrajú v sprievode komorného orchestra Musica Cassovia pod taktovkou Maroša Potokára. Latinsko-americká hudba, ktorej je koncert venovaný, oplýva vášňou, drámou aj melanchóliou a určite nenechá publikum chladným. Zaznejú známe diela Ástora Piazzollu – DvojkoncertLibertango, strhujúce Opale Concerto akordeonistu a skladateľa Richarda Galliana, Suita Buenos Aires Máxima Pujola, a ďalšie, u nás zriedka uvádzané, no veľmi atraktívne skladby.

miriam-rodriguez-brullova_1

Miriam Rodriguez Brüllová

Obaja sólisti sú viacnásobnými víťazmi prestížnych interpretačných súťaží, úspešne reprezentovali Slovensko v zahraničí. Miriam Rodriguez Brüllová patrí k mladej generácii úspešných hudobníkov, ktorí sú známejší za hranicami Slovenska, než doma. Študovala na VŠMU v Bratislave, v Kanade na Université Laval a postgraduálne štúdium absolvovala na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Koncertovala v mnohých štátoch Európy, v Južnej Amerike, Ázii a v Kanade, vystúpila s ochestrami zvučných mien a intenzívne sa venuje aj komornej hre. Hrá na nástroji od svetoznámeho nemeckého majstra Gernota Wagnera. Michal Červienka je širokej verejnosti známy aj ako finalista súťaže „Slovensko má talent“. Spolupracoval s mnohými renomovanými umelcami a je sólistom orchestra Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu. Pedagogicky pôsobí na Akadémii umení a na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici.

SONY DSC

Michal Červienka

Michal Červienka a Miriam Rodriguez Brüllová sú zohraným komorným duom a po prvýkrát si zahrajú s košickým orchestrom Musica Cassovia.

plagat februar final (1)-page-001Program:

Richard Galliano: Opale Concerto – 3. časť

Ástor Piazzolla: Double Concerto pre gitaru, akordeón a sláčiky

Máximo Pujol: Suita Buenos Aires

Aldo Rodriguez Delgado: Cancion y danza

Alberto Evaristo Ginastera:  Danza de la moza donosa

Astor Piazzolla: Libertango

 

Účinkujúci:

Musica Cassovia: https://www.facebook.com/musicacassovia.kosice

Michal Červienka: http://www.cervienka.sk/sk/index.php

Miriam Rodriguez Brüllová: http://rodriguezbrullova.com/

 

Vstupné:

8,- €/ študenti, dôchodcovia 4,- €

Vstupenky budú v predaji hodinu pred koncertom na mieste.

 

Ukážky: 

Piazzolla – Double Concerto: https://www.youtube.com/watch?v=0d83Fw79ETg

Galliano – Opale Concerto: https://www.youtube.com/watch?v=fojM1X91bGk

Jedna reakcia na Nechajte sa uniesť vášňou

  1. Cinknutie: Nechajte sa uniesť vášňou - Aktualitu.iKosice.sk | Aktuality, Spravy, Kosice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>