No Name si to na ľade rozdajú s hokejistkami

V sobotu 12. októbra sa v košickej Steel aréne odohrá netradičné hokejové stretnutie. Na svoje si prídu priaznivci ženského hokeja, ale aj fanúšikovia hudobnej skupiny No Name. Chlapci z kapely totiž prijali výzvu košických hokejistiek na súboj a tak svoje hudobné nástroje túto sobotu vymenia za hokejky. Súperom na ľade im bude dievčenské hokejové družstvo Ice Dream. 

Exhibičný zápas sa uskutočňuje v rámci Svetového víkendu ženského hokeja. „Podujatie vzniklo pred dvoma rokmi a je príležitosťou pre dievčatá všetkých vekových kategórií vyskúšať ľadový hokej, dozvedieť sa o hre, pravidlách a spoznať nových priateľov,” vysvetľuje organizátorka Eva Moleková z Ice Dream. Vlani sa doň zapojili desiatky ženských tímov z 24 krajín, pričom Slovensko zastupovali Košice, Bratislava a Žilina.

Výzvu košických hokejistiek prijali členovia kapely bez zaváhania. „Tie dievčatá nás môžu poraziť, lebo naša úroveň hokeja je amatérska. Navyše sme sa dozvedeli, že telesný kontakt je v ženskom hokeji zakázaný, čo nás mrzí,” neskrýval sklamanie líder kapely Igor Timko. Dievčenský hokejový deň v Košiciach začne o 11:00 hodine exhibičným zápasom Ice Dream vs. No Name. Úvodné buly zápasu vhodí primátor Košíc Richard Raši. Organizátori okrem toho sľubujú v Steel aréne aj korčuľovanie, súťaže a veľa zábavy. Vstup na podujatie je voľný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>