Otvorenie Kunsthalle v Košiciach

(Rádio Regina, 17:00; Žurnál Rádia Regina; 03/07/2013;  Laco Kerekes; Zaradenie: z domova)

Tonka Dešková, moderátorka RTVS: “V Košiciach sa dnes večer chystá otvorenie nového stánku umenia. Kunsthalle je jedným z dvoch kľúčových projektov Európskeho hlavného mesta kultúry. Rekonštrukcia starej mestskej krytej plavárne sa začala pred rokom a stála viac ako 7 miliónov eur.

 

Laco Kerekes, redaktor RTVS: “Pôvodne mala byť stavba dokončená už koncom minulého roka. Vedúci stavby Milan Kolesár.”

 

Milan Kolesár, vedúci stavby: “Pri samotnej realizácii sa vyskytli určité problémy, ktoré potom mali vplyv aj na termín ukončenia. Gro stavebných prác, to znamená hrubá stavba, spadlo žiaľ bohu do zimného obdobia a žiaľ bohu sme mali takú zimu, ako bola, to znamená jedna z najtuhších zím, takže sa tu robilo za pomerne zložitých podmienok.”

 

Laco Kerekes, redaktor RTVS: “Dnes predpoludním sa robili posledné úpravy na expozícii. Umelecký šéf projekt EHM 2013 Vladimír Beskyd.”

 

Vladimír Beskyd, umelecký šéf EHM 2013: “Na otvorenie sme pripravili 3 veľké výstavy, 3 samostatné pozícia, hlavnou hviezdou bude britský sochár Tony Crack.”

 

Laco Kerekes, redaktor RTVS: “Ide o jedného z najvýznamnejších súčasných sochárov sveta. Keď sa dozvedel, že jeho diela majú byť inštalované v bazéne, bol vraj dosť prekvapený. Hovorí priateľ sochár a galérista Jiří Švestka.”

 

Jiří Švestka, sochár a galérista: “No možno sa budete diviť, ja ten priestor vnímam prevažne pozitívne a potom sú tu negatívne veci. Je na tom vidieť, že tu nebol žiadny odborník pri tej rekonštrukcii, ktorý pozná prevádzku nejakej Kunsthalle.”

 

Laco Kerekes, redaktor RTVS: “Odborná i laická verejnosť si bude môcť názor urobiť sama už dnes večer. Vstup na slávnostné otvorenie je voľný.”

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>