PLACE! o dopade kreativity na rozvoj mesta

Kreatívní stratégovia, experti z oblasti kreatívneho priemyslu, placemakingu, marketingu a brandingu, riaditelia kultúrnych centier, operátori a odborná verejnosť z celého sveta sa na dva dni stretne v Košiciach. Kasárne/Kulturpark budú 3. a 4. októbra 2013 miestom pre medzinárodnú konferenciu PLACE! o kreatívnom priemysle. 

DSC_0317

Môže kreatívny priemysel vyriešiť ekonomické a sociálne problémy vo vašom meste? Čo je základom pre prosperujúce a vynaliezavé mesto? Na konferencii budú experti hľadať odpovede na otázky o dopade kreativity na rozvoj mesta. Odborníci ako Charles Landry, Peter Litmann, Tom Fleming, Paul Bogen, Brendan Moffett, Juan Carlos Belloso, Dieter Hardt-Stremayer, Stuba Nikula, Philippe Kern, Agata Etmanowicz a ďalší sa podelia o svoje príbehy, skúsenosti a úspešné stratégie a prispejú k vytváraniu novej identity mesta, spojenej s kultúrou, tvorivosťou a komunitou.

 V súčasnosti často skloňovaný pojem „kreativita“ a koncept „kreatívneho mesta“ sú mnohokrát iba prázdnymi slovami v PR brožúrach marketingových oddelení miest, ktoré ich používajú, aby vytvorili dojem najkreatívnejšieho mesta doposiaľ. V Košiciach sa bude diskutovať o tom, nakoľko sú ich tvrdenia pravdivé a čo je potrebné urobiť pre to, aby sa pravdivými stali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>