Cassovia Folkfest oblečie mesto do krojov

CFF-UPÚTAVKA„Tradície opäť ožívajú“ – to je slogan CASSOVIA FOLKFEST-u 2013, ktorý sa tradične v Košiciach koná vždy začiatkom leta. Tento rok 26. – 30. júna 2013 pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu a primátora mesta Košice Richarda Rašiho. Hlavným organizátorom je umelecká agentúra Kultobin.

 

Folklórom ožije celé mesto

Tento rok sa organizátori rozhodli zaplniť folklórom celé mesto. Festival sa bude konať na troch miestach v Košiciach. Väčšina programov sa odohrá na Hlavnej ulici pri Immaculate alebo pri Urbanovej veži, Galavečer domácich a hosťujúcich súborov bude v Štátnom divadle Košice a víkendové podujatia v amfiteátri. „Pre Košičanov a pre návštevníkov mesta sme počas piatich dní pripravili viac ako 20 podujatí. Verím, že zaujme nielen nočný fakľový sprievod mestom v piatok večer či jarmok remesiel, ale najmä zvyky a tradície z Fínska, Palestíny, Ukrajiny či Bieloruska,“ pozýva hlavný organizátor Vlado Urban.

Ťahákom hip-hop aj karička

Najväčším lákadlom na Hlavnej pri Immaculate by mala byť, pre folklórny festival nezvyčajná, „nefolklórna“ tanečná show. Vo štvrtok večer /27. 6. 2013 o 20.30 hod./ si diváci na jednom pódiu budú môcť pozrieť košické tanečné skupiny od hip–hopu až po havajské tance. „Bude to riadny tanečný guláš,“ konštatuje autorka programu Iveta Višnevská. Naopak jeden jediný tanec – karičku – si v stredu podvečer /26. 6. 2013 o 17.00 hod./ od Dómu sv. Alžbety až po Immaculatu zatancuje viac ako tisíc tanečníkov. Do tanca sa  možno zapísať aj v deň konania. Pôjde o zápis do Slovenskej knihy rekordov. „Príďte prežiť výnimočné podujatie. Spoločným tancovaním najtypickejšieho tanca východného Slovenska – karičky – na jednom mieste a v jednom čase spájame folkloristov s nefolkloristami,” uviedol V. Urban.

 

 Folklór aj v amfiteátri

!Net krajšieho mestečka”  je názov jedného z programov, ktorý si diváci budú môcť pozrieť v amfiteátri. Sobota večer a nedeľa totiž bude patriť vystúpeniam domácich a zahraničných súborov práve v tomto vynovenom stánku kultúry v Košiciach. Akýmsi návratom k starým časom amfiteátra, kedy tam košické súbory uviedli spoločne program Abovská svadba, bude opäť ich spoločný program v sobotu večer /29. 6. 2013 o 21.00 hod./. Na javisku sa naraz vystrieda asi 270 účinkujúcich. Nedeľa bude patriť deťom, ale aj programu štátneho súboru z Maďarska „Ospievané hory“.

 

Vstupenky sú v predaji

Predaj vstupeniek v sieti Ticketportal, na programy v divadle len v ŠD a v amfiteátri vždy hodinu pred začiatkom predstavenia v pokladni.

CFF-UPÚTAVKA 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>