Pocta Edmundovi Makovníkovi

 Primátor mesta Košice Richard Raši navrhol komisii, ktorá posudzuje návrhy na udelenie Ceny mesta Košice, aby toto významné ocenenie bolo udelené in memoriam kpt. Ing. Edmundovi Makovníkovi, ktorý zahynul 27. decembra 2013 pri bombovom útoku na vojenský konvoj v afganskom Kábule. Špecialista z Košíc a príslušník 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline bol súčasťou päťčlennej slovenskej skupiny, ktorá na základni pri Kábule pripravovala príchod ďalších 78 slovenských spolubojovníkov.

 „Náš spoluobčan, Košičan Edmund Makovník, položil svoj život za nás všetkých. Slovensko sa aktívne podieľa na zahraničných misiách v boji proti terorizmu a túto úlohu plnil aj on. Vykonal tak veľa nielen pre naše mesto a krajinu, ale pre celý svet, ktorý chce žiť v mieri a bez násilia. Udelenie Ceny mesta Košice bude aspoň sčasti vyjadrením našej vďačnosti a úcty,“ povedal o návrhu ocenenia primátor mesta Košice Richard Raši.

Cena mesta Košice sa udeľuje raz ročne najviac pätnástim jednotlivcom a trom kolektívom, okrem iného aj za mimoriadne zásluhy vo verejnoprospešnej činnosti. Ocenenie predstavuje plaketa, zobrazujúca erb mesta Košice a nápis Cena mesta Košice. Jeho súčasťou je aj finančná odmena 700 eur. V prípade, že sa  udeľuje in memoriam,  ocenenie a listinu preberá pozostalý manžel/ka, prípadne vekovo najstarší príbuzný v najbližšom stupni príbuzenstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>