Pohľad do 15-ročnej histórie cez umenie

Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach oslavuje. Od  24. septembra do 15. novembra 2013 v areáli Kasární/ Kulturparku bude nainštalovaná kolektívna výstava študentov a absolventov Fakulty umení TU v Košiciach – FUTU-RES. Výstava pri príležitosti 15. výročia založenia fakulty ponúkne komplexný pohľad na doterajšiu činnosť a tvorivé výstupy  jednotlivých katedier, ako aj ich smerovanie do budúcnosti.       

Za 15 rokov svojej existencie Fakulta umení TU v Košiciach potvrdila svoj pozitívny vplyv na formovanie umeleckej scény a širšie kultúrne zázemie Košíc a regiónu, a to nielen v nadväznosti na celoslovenský, ale aj medzinárodný kontext. Vizibilita kultúry a umenia je dôležitá pre život každého mesta a z tohto pohľadu je dnes táto fakulta dôležitou súčasťou východoslovenskej metropoly, ako aj partnerom víťazného projektu Európske hlavné mesto kultúry 2013, kde aktívne participuje na spoločných projektoch.

Kolektívna výstava FUTU-RES odprezentuje širokú škálu súčasného umeleckého prejavu v podaní absolventov a študentov Fakulty umení TU v Košiciach, ktorých tvorba rezonuje na rôznych umeleckých fórach v domácom, aj zahraničnom prostredí a  je dôležitou v kontexte súčasnej umelecko-technickej praxe. Výstava špeciálne predstaví jednotlivé ateliéry z katedier architektúry, dizajnu, výtvarného umenia a intermédií, ako aj Katedru teórie a dejín umenia. Výstupy úspešného 15. ročného pôsobenia  činnosti Fakulty umení TU v Košiciach pretavené do inovatívnych, a najmä progresívnych priesečníkov umeleckých a technických disciplín, budú širokej verejnosti sprístupnené v areáli Kasárni Kulturparku (objekt Bravo), každý pracovný deň od 24. septembra do 15.novembra 2013, v čase od 10:00 do 18:00 hod.

POZVANKA_VYSTAVA_FUTU-RES

Vernisáž k výstave FUTU-RES sa bude konať  2. októbra 2013 o 16:00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>