Primátor Richard Raši : Košičania sa negatívnych zmien nemusia báť

Na mimoriadnom stretnutí ministra životného prostredia Petra Žigu so zástupcami Združenia miest a obcí sa 12.marca zúčastnil aj primátor mesta Košice Richard Raši. Témou stretnutia bol návrh novely geologického zákona, ktorý mal zrušiť samosprávam právo veta v procese prípravy ťažby nerastov. Výsledkom stretnutia je dohoda, že toto právo, ktoré bolo doteraz v zákone uvedené, ostáva nezmenené.

ku tazbe uranu

Téma ťažby uránu v oblasti Jahodnej pri Košiciach v poslednom období výrazne rezonuje v diskusiách verejnosti. Ministerstvo vylučuje akékoľvek účelové spájanie návrhu novely s prípadnou ťažbou v spomínanej oblasti. Primátor Richard Raši ale už v minulosti zdôraznil, že má záujem túto novelu pripomienkovať a žiadať, aby zákon ponechal samospráve rozhodujúce postavenie v schvaľovacích procesoch. „Pokiaľ budem primátorom mesta, Košičania sa žiadnych negatívnych zmien nemusia báť. To, že právo veta nakoniec ostane v rukách samospráv, nám dáva možnosť reagovať na potreby občanov. Veľmi oceňujem korektný prístup ministra životného prostredia a dohodu, ku ktorej sme dospeli, ” povedal krátko po stretnutí primátor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>