Seniori budú súťažiť vo folklóre

201301311700490.dsc04071Vo štvrtok 19. septembra 2013 od 10:00  sa v košickom JUMBO centre  začne  Celoslovenská prehliadka speváckych súborov seniorov. S podporou Ministerstva kultúry SR a Košického samosprávneho kraja je vyhlasovateľom súťaže Ústredie Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS). Organizátor súťaže: Krajská organizácia JDS v Košiciach, spoluorganizátor Kultúrne centrum KSK.

Celoslovenská prehliadka speváckych súborov, speváckych skupín a spevákov sólistov je vrcholným podujatím, na ktorom sa predstavia najúspešnejšie seniorske kolektívy a jednotlivci zo všetkých krajov SR. Jej cieľom je aktivizovať seniorov k permanentnej záujmovej činnosti, zakladať na úrovni ZO JDS spevácke súbory a skupiny, dať priestor existujúcim speváckym kolektívom a sólistom k verejnej prezentácii i konfrontácii svojich kvalít.  Úlohou je rovnako intenzívne podnietiť interpretov a vedúcich kolektívov k stále aktívnejšej činnosti a kvalitnejšiemu prejavu a oboznamovať verejnosť s aktivitami seniorov v oblasti záujmovej činnosti.

Jednota dôchodcov na Slovensku má v jednotlivých krajoch a okresoch takmer 80 000 členov organizovaných v stovkách základných organizácií.  Od januára tohto roku začala pôsobiť už aj okresná organizácia na územi  okresu Trebišov, v ktorom ako  jedinom na Slovensku, doposiaľ JDS nevyvíjala činnosť ani aktivity.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>