Šikovnú uličku na Hrnčiarskej vytvoria handmade výrobcovia

20130426_Filip_na_Ulicke_remesiel_007V piatok, 16. augusta, sa na Hrnčiarskej ulici uskutoční podujatie s názvom Šikovná ulička. Návštevníkom Uličky remesiel sa predstavia autori moderných handmade produktov aj tradičné remeslá.

Podujatie pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry. Počas programu, ktorý bude od 14:00 do 19:00, odprezentuje svoje umenie takmer 30 moderných handmade výrobcov a tradičných remeselníkov. Nebudú chýbať výrobcovia fujár, prútených košíkov, kraslíc či krásnej bižutérie. Pre deti je pripravené maľovanie na tvár, tvorivé dielne, rôzne súťaže. Súčasťou podujatia je opäť výmena kníh v čarovnej knižnici a predstavia sa aj psíky z útulku UVP. O dobrú zábavu sa postará príjemná hudba a hráči amerického futbalu.Podujatie Šikovná ulička je súčasťou projektu neziskovej organizácie Košice región umenia a kultúry, ktorý podporilo  Ministerstvo kultúry SR. Príprava a realizácia týchto podujatí je v súlade s aktivitami EHMK Košice 2013. Cieľom projektu je zvýšenie kultúrno-spoločenskej hodnoty Hrnčiarskej ulice v Košiciach a vzbudenie záujmu o existujúce remeslá.

Viac informácií:
www.hrnciarska.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>