Slovensko a Francúzsko podpísali dôležitú Dohodu o kultúrnej spolupráci

Vzájomnú spoluprácu pri organizovaní spoločných kultúrnych a intelektuálnych podujatí počas celého roku 2013 má zabezpečiť Dohoda o spolupráci medzi Francúzskym inštitútom na Slovensku a neziskovou organizáciou Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Tú podpísali ich predstavitelia za účasti primátora mesta Košice Richarda Rašiho v Košiciach.

PodpisZmluvysFrAlianciou21V pondelok 29.apríla v Historickej radnici podpísali Vladimír Beskid (umelecký riaditeľ Košice EHMK 2013, n.o.) a Guillaume Robert (riaditeľ Francúzskeho inštitútu na Slovensku) dôležitý dokument, ktorý podporí a zintenzívni blízke a dlhotrvajúce dobré vzťahy medzi Francúzskom a Slovenskom v oblasti kultúry. 

Memorandum pomôže posilniť vzťahy medzi dvoma európskymi hlavnými mestami kultúry – Košicami a Marseille, pomôže rozvinúť a zviditeľniť ich v rámci Európy a podporí aktivity Francúzskej aliancie v Košiciach. Predmetom dohody sú jasne stanovené povinnosti oboch strán a konkrétne aktivity, ktoré podporia.

Podpisu Dohody o spolupráci sa zúčastnili aj primátor mesta Košice Richard Raši, veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku Jean-Marie Bruno, zástupcovia Francúzskej aliancie v Košiciach a zástupcovia neziskovej organizácie Košice-Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>