Súmrak médií je skôr úsvitom

Pôda Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach patrila vedcom a učiteľom z oblasti masmédií, ktorí sa o svoje poznatky podelili so študentmi a kolegami. Konferencia Súmrak médií by sa podľa organizátorov i zúčastnených mala nazývať skôr Úsvitom, pretože žijeme vo veku ovládanom masovokomunikačnými prostriedkami.

V hlavných blokoch predstavili aj projekt Košice 2013, ktorý výraznou mierou prispel k tomu, že záujem redakcií po celom Slovensku o kultúru a umenie rapídne narástol. Košice sa stali pozoruhodnou témou nielen pre národné médiá, záujem o túto destináciu prejavili i známe televízne stanice a časopisy zo zahraničia. Vďaka podujatiam celého projektu mali ľudia kultúru na dosah. Nebolo to iba divadlo a opera, umenie sa dostalo do verejného priestoru.

Druhá sekcia – Médiá a informačná spoločnosť - hľadala odpovede na aktuálne otázky, týkajúce sa významu súčasných komunikačných prostriedkov. O zaujímavé názory sa s poslucháčmi podelili profesori zo slovenských a zahraničných vysokých škôl.

Druhý ročník konferencie Súmrak médií sa nekončí. Pre všetkých záujemcov budú prednášky dostupné do štvrtka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>