Talkshow Bez šepkára predstaví nielen košické „necelebrity“

Už v sobotu, 19. októbra, uvedie Štátne divadlo Košice na javisku zrekonštruovanej Malej scény ŠD úplne nový formát. Košická talkshow Milana Kolcuna Bez šepkára rozšíri ponuku divadla o úplne nový žáner, v ktorom známy košický potulkár Milan Kolcun predstaví osobnosti, ktorých život je úzko spätý s Košicami, a samozrejme aj so Štátnym divadlom Košice.

„Cieľom je ponúknuť  návštevníkom divadla ďalší formát a cez tento „nový“ žáner pritiahnuť do divadla aj tých, ktorí sa tam inak nevyberú,“ hovorí autor myšlienky Milan Kolcun. Každé vydanie talkshow bude mať jedného hosťa priamo spätého so Štátnym divadlom. „Je to možnosť pomyselne nahliadnuť do zákulisia, do príprav budúcich premiér, bližšie predstaviť osobnosti divadla, jeho fungovanie, ako aj hosťujúcich umelcov,“ dodáva.

Druhý a tretí hosť bude rozvíjať nejakú tému, ale vždy s prihliadnutím na košický kontext. „Chcem predstaviť ľudí, necelebrity, ktorí sú úspešní, ale nie veľmi známi možno aj preto, že sú práve z Košíc. Je ich v našom meste dostatok, mnohí vynikajú, ale celoslovenské médiá o nich z rôznych príčin nepíšu. Dôležitým momentom bude práve akási košickosť, ktorá neznamená len to, že hosť je Košičan, ale napríklad aj to, že pochádza z Košíc a dosiahol istý úspech vo svete alebo naopak, Košice si vybral za svoj nový domov a žije tu a má určite na mesto trochu iný pohľad,“ vysvetľuje Milan Kolcun.

V prvom vydaní talkshow bude Milan Kolcun spovedať herečku Danu Košickú, ktorá spolu s kolegom Michalom Soltészom práve naplno skúša Shakespearovho Macbetha (premiéra bude 25. októbra na Malej scéne ŠD). Ďalším hosťom bude Cyril Vasiľ, vedúci kongregácie pre východné cirkvi vo Vatikáne. “Je to najvyššie postavený Slovák vo Vatikáne, dá sa povedať minister vo vláde tohto cirkevného štátu, ktorý je košickým rodákom. Určite zaujímavý bude aj rozhovor s mestskou kronikárkou Kristinou Forbat. Slovom, ale najmä spevom prispeje formácia Gregoriana, ktorá prezentuje hudbu od gregoriánskeho chorálu, cez polyfóniu až po gospel,“ priblížil hostí prvého vydania Bez šepkára Milan Kolcun.

Z každého vydania Bez šepkára vznikne aj televízny záznam, ktorý by sa s istým časovým odstupom mal objaviť vo vysielaní internetovej televízie metoo.sk. Už druhá talkshow, 27. novembra, bude mať dve vydania – o 18:00 a 20:00 hod. Nový formát by sa mal v programe Štátneho divadla Košice objavovať minimálne s dvojmesačnou periodicitou.

6 Reakcia na Talkshow Bez šepkára predstaví nielen košické „necelebrity“

 1. Ahojte,
  Kde sa budu dat zohnat listky na toto predstavenie? A kolko bude stat listok? je to sezzony projekt alebo dlhodoby?
  Dakujem

 2. Košice 2013

  Lístky sa dajú kúpiť iba v pokladni historickej budovy Štátneho divadla v pracovné dni 9:00-17:30, alebo pred predstavením na Malej scéne ŠD.

  Informácie o periodicite projektu nájdete v poslednom odstavci textu.

 3. Nahodou sme sa dnes ocitli pri divadle a prave pol hodinu pred zaciatkom tejto talkshow, isli sme si kupit listky a spytali sme sa dvoch dam pri okienku kto bude host a oni nam to nevedeli povedat, na otazku ci to nevedia zistit, odpovedali za nevedia. Takze sme sa otocili a isli dalej. Je to dost hanba.

  • To máte teda pravdu, že to je hanba. Stále je na Malej scéne pár ľudí, ktorí sú k dispozícii aj pred predstavením a vedeli by to zistiť do pár minút..len ide o ochotu z pokladne, a ak tam nie je, je to veru smutné.
   Rada nabudúce pre vás – skúste sa prísť pozrieť priamo hore k sále a tam vám to niekto určite povie, ak sa opýtate slušnou formou, tak by nemal byť problém.

  • Reagujem i ja na hosti.Je to nemyslitelne,ze idete do divadla a neviete co tam bude.Kupili sme si listky,ale nikde som sa nedocitala,kto bude hostom pana Kolcuna.Kupujeme vlastne macku vo vreci.Na stranke SDKE este nikdy neboli informacie ohladom hosti.Je to fenomen Kosic.Mozno keby som vcas vedela kto bude ucinkovat,tak ani listky nekupim.

  • Kupovala som listky na Bez sepkara.Zial nikde som sa nedocitala,kto bude hostom.Je to naozaj ako kupovat macku vo vreci.Neboli by od veci,aby boli ludia dostavali vcas informaciu o tom,kto bude host.Je to taky problem nahodit to na stranku SDKE ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>