The ORB do Košíc nepricestujú, opäť zrušili koncert

Anglická elektronická hudobná skupina The ORB, známa položením základov hudobného žánru ambient house, opäť sklamala svojich priaznivcov. Do Košíc mali pricestovať už v júni tohto roku a predstaviť sa v rámci projektu Návrat vody do mesta. Pre nehodu autobusu nestihli lietadlo, ale prisľúbili, že koncert odohrajú v náhradnom termíne.

Pokladali sme to za hru osudu a verili, že počas Bielej noci ich vystúpenie možno poteší ešte viac. Žiaľ, včerajšie oznámenie bookera kapely o zrušení koncertu nás veľmi nemilo prekvapilo a dostalo do nepríjemnej situácie. Všetkým, ktorí sa na kapelu tešili, sa preto veľmi ospravedlňujeme, ale musíme potvrdiť, že koncert The ORB sa v Košiciach 5. októbra 2013 definitívne neuskutoční,“ informovala kurátorka Bielej noci Zuzana Pacáková. Je mi to ľúto najmä kvôli ľuďom, ktorí sa na nich už dvakrát tešili. Vstupenky na koncert však v predpredaji neboli, takže nikto z potenciálnych divákov nebude stratový. V každom prípade to pokladám za vrcholne neprofesionálne jednanie,“ dodala.

Zuzana Pacáková zdôraznila, že situácia ju mrzí o to viac, že organizátori dodržali všetky podmienky stanovené kapelou, vrátane vopred vyplateného honoráru. Booker skupiny The ORB sa síce za zrušenie koncertu ospravedlnil, ale žiadny dôvod nedodržania zmluvných záväzkov neuviedol. Booker písomne prisľúbil, že manažment zašle písomné vyjadrenie lídra skupiny Alexa Patersona a následne vrátia plnú vopred vyplatenú sumu za honorár a letenky.

Program Bielej noci so 40 umeleckými zastávkami sa nemení, rovnako ako bohatý program Afterpaty a Silent disco v Kasárňach, ktorá sa začína o 00:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>