U.S. Steel ostáva v Košiciach

Koncom marca absolvoval primátor Košíc Richard Raši zahraničnú cestu do amerického Pittsburghu, kde spoločne s delegáciou premiéra SR Roberta Fica bojoval za zotrvanie spoločnosti US Steel v Košiciach. Podarilo sa. Jeden z najväčších zamestnávateľov východného Slovenska ostáva v Košiciach.

ku USS

Spoločnosť U.S. Steel má svoju centrálu práve v Pittsburghu. Na jej pôde sa stretla slovenská delegácia s jej najvyšším predstaviteľom Johnom Surmom, s ktorým rokovali o podmienkach zotrvania oceliarskej spoločnosti na východe Slovenska. Výsledkom je podpis záväzného memoranda, ktoré obsahuje konkrétne podmienky zotrvania americkej spoločnosti v Košiciach. 26.marca ho podpísal predseda vlády SR Robert Fico s prezidentom U.S.Steel Košice Davidom Rintoulom. Podpísania sa zúčastnil aj primátor Košíc Richard Raši.

Rokovania v Pittsburghu boli naozaj konštruktívne. Sami sme videli aj zo strany U.S. Steelu snahu hľadať riešenie, aby firma ako jeden z najvýznamnejších zamestnávateľov aj naďalej zostala v našom meste a zároveň udržala zamestnanosť na súčasnej úrovni. Som veľmi rád, že tisícom ľudí sme mohli oznámiť dobrú správu, že o svoju prácu neprídu,“ teší sa primátor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>