V Bilbau pracoval dizajnér v inkubátore

Jún bol pre Creative Industry bohatý na rezidencie. Novou partnerskou organizáciou v našom rezidenčnom programe sa stalo Creativity Zentrum, lokalizované v španielskom meste Bilbao. Pracovný výlet do tohto mesta s bohatou architektúrou si urobil dizajnér Jakub Ptačin, architekt Martin Ondrej a doktorandka, venujúca sa kreatívnej ekonomike Viera Kozáková.

IMG_3814 (800x286)

„Creativity Zentrum je malý lokálny inkubátor s rodinnou atmosférou,“ uviedol Jakub Ptačin. „Počas môjho pobytu som pracoval najmä na vizuálnej identite projektu Poctivo. V inkubátore sa okrem nás nachádzali ďalší architekti, dizajnéri či ľudia z iných oblastí, ako napríklad tlmočníčka. Okrem práce sme navštívili múzeá či knižnice, ale aj lokálne dizajnshopy a bookshopy.“

IMG_3840-300x225Mesto Bilbao má neuveriteľne pestrú architektúru a niekoľko zaujímavých stavieb od svetoznámych architektov. Metro, športová hala, lávky cez rieku, zaujímavo riešené verejné priestory a známe Guggenheimovo múzeum. Rezidenti sa zúčastnili na akciách, organizovaných Creativity zentrum. Každý utorok majú inak tematicky zameranú udalosť v klube Bilbao ROCK, ktorý je prerobeným starým kostolom a aktuálne sa využíva na koncerty, vzdelávacie aktivity či workshopy.

Španielsko je vo viacerých oblastiach výrazne vpredu oproti Slovensku a celej strednej Európe. Od využívania verejných priestorov a dizajnu až po propagáciu a prácu s ich historickým dedičstvom. Pobyt v Bilbau bol pre rezidentov inšpirujúci a obohacujúci z hľadiska získavania nových skúseností a taktiež kontaktov, ktoré môžu využiť v budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>